Reprezentacja Chin zdobyła złoty medal mistrzostw świata po pokonaniu w zaciętym, pięciosetowym meczu zespołu włoskiego. Brązowymi medalistkami zostały Brazylijki, które nie dały większych szans Japonkom.  MVP turnieju została Yushan Zhuang.  Na 11. pozycji sklasyfikowano reprezentację Polski.

Finał i mecz o 3.miejsce:

Starcie dwóch najlepszych ekip mistrzostw świata było niezwykle zacięte. W mecz lepiej weszły Włoszki pewnie wygrywając pierwszego seta. Potem walka rozgorzała na dobre, o wygranych w poszczególnych setach decydowały niuanse. Ostatecznie doszło do tie-breaka, gdzie Chinki szybko narzuciły swoje warunki gry i mogły świętować sukces.  Włoszki atakiem zdobyły 59 punktów, Chinki 69. W bloku było 14;7 dla Chinek, a na zagrywce 5:2 dla Azjatek. Włoszki popełniły w całym meczu 29 błędów własnych, Chinki 25. Yushan Zhuang zdobyła 23 punkty dla zwyciężczyń. Dla  Italii  Stella Nervini zapunktowała 21 razy.

Miejsce na najniższym stopniu podium zajęły Brazylijki. Nie dały one większych szans Japonkom, które jedynie w drugim secie przekroczyły granicę 20 punktów.  Brazylijki dominowały przede wszystkim w bloku, gdzie było 12:3. Siatkarki z Ameryki Południowej zdobyły 40 punktów atakiem, Japonki 32. W asach serwisowych było 5;2 dla zwyciężczyń. Brazylijki popełniły 14 błędów własnych, Japonki 18.  Helena Wenk wywalczyła 15 punktów dla medalistek,  Amika Saiki zdobyła 11 oczek dla Japonek.

Mecze o 5. i 7. miejsce:

Ostatecznie na piątym miejscu sklasyfikowano Turczynki, które wprawdzie słabiej weszły w mecz z Amerkankami, ale w kolejnych trzech setach były już zdecydowanie lepsze. W ataku obie ekipy punktowały podobnie, Turcja zdobyła 52 oczka, Amerykanki 50. Domeną Europejek był jednak blok, gdzie było 12:3 i zagrywka (10:6 w asach serwisowych).  Miray Gözübüyük wywalczyła 21 oczek dla Turcji.

Na siódmym miejscu turniej zakończyły Serbki po wygranej w tie-breaku nad Meksykiem. W dwóch pierwszych setach Serbki miały problemy, by odnaleźć się na boisku i w efekcie przegrywały 0;2. Europejki opanowały sytuację i w dwóch kolejnych setach zdominowały wydarzenia na boisku. Emocji nie zabrakło w tie-breaku, ostatecznie jednak to Serbki cieszyły się z sukcesu.  Lepiej one punktowały atakiem (70:53), funkcjonował także ich blok (6:9). W zagrywce było 6:3 dla Meksyku.  Serbki popełniły za to 28 własnych błędów przy 20 rywalek. Ksenija Tomic wywalczyła 28 punktów dla Serbii.

Mecze o 9. i 11. miejsce:

Dziewiątą lokatę zajęły Argentynki po szybkiej wygranej z Holandią.  Jedynie trzecia i ostatnia partia tego meczu była wyrównana. W dwóch pierwszych setach Argentynki niepodzielnie panowały na boisku.  Dominowały praktycznie w każdym elemencie, zdobyły atakiem 41 punktów  przy 31 oczkach rywalek.  W bloku było 10:5 a asach serwisowych 5:4.  Argentynki popełniły w całym meczu 14 błędów przy 19 rywalek.

Polki po zwycięstwie nad Kubą zajęły miejsce 11.  W pierwszym secie lepsze były Kubanki, ale kolejne należały już do podopiecznych Jakuba Głuszaka.  Biało-Czerwone atakiem zdobyły 44 oczka, rywalki 41.  W bloku było 14:13 dla Polski a asach serwisowych 9:8 dla Polek. Kubanki popełniły za to masę własnych błędów, aż 30 przy 19 Biało-Czerwonych. Więcej o meczu TUTAJ

Mecze o 13. i 15. miejsce:

Na 13 miejscu uplasował się zespół Egiptu po wygranej 3:0 nad Dominikaną. W takim samym stosunku Tajlandia pokonała Tunezję w starciu o miejsce 15.