W K1 200 m zwyciężyła Nowozelandka Lisa Carrington przed Australijką Yale Steinepreis.

W K2 500 m triumfowały Dunki, trzecie były Niemki. Klatt i Wiśniewska zdobyły srebro i jednocześnie uzyskały kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu.

W mikście na 500 m zwyciężyli Kanadyjczycy, a na trzeciej pozycji finiszowali Włosi. Polacy stracili do zwycięzców niespełna pół sekundy.

To szósty, siódmy i ósmy medal polskiej reprezentacji wywalczony w czempionacie w Duisburgu.

W sobotę Biało-Czerwoni wywalczyli dwa srebrne medale w konkurencjach nieolimpijskich – Justyna Iskrzycka w K1 1000 m oraz czwórka kanadyjkarzy (Kitewski, Zezula, Wiktor Głazunow, Tomasz Barniak) na dystansie 500 m.

W piątek w pierwszym dniu finałów reprezentanci Polski zdobyli trzy medale. W roli głównej wystąpiły kobiece osady – dwójka na 200 m sięgnęła po złoto, z kolei czwórka na 500 m wywalczyła srebrne krążki.

Tytuł mistrzyń świata zdobyły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska w K2 200 m (konkurencja nieolimpijska), a wicemistrzostwo czwórka na olimpijskim dystansie 500 m (Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto). Na najniższym stopniu podium stanął kanadyjkarz Oleksii Koliadych w C1 200 m (k. nieolimpijska).