A A+ A++

Organizacja Narodów Zjednoczonych, a właściwie David Beasley – dyrektor Światowego Programu Żywnościowego agencji – rzucił wyzwanie najbogatszym ludziom na świecie. Zasugerował miliarderom takim jak Jeff Bezos czy Elon Musk, by przeznaczyli część swojego ogromnego bogactwa na walkę z głodem na świecie. Według Beasleya 6 miliardów dolarów wystarczyłoby, aby “pomóc 42 milionom ludzi, którzy dosłownie umrą, jeśli ich nie dotrzemy”. Owe 6 miliardów dolarów, Beasley przyrównał do dwóch procent majątku Elona Muska, dodając, że szef Tesli wydając taką kwotę, nie poczuł by nawet różnicy, a rozwiązałoby to jeden z największych problemów współczesnego świata.

Dyrektor Światowego Programu Żywnościowego agencji ONZ zasugerował, że 2% majątku Elona Muska rozwiązałoby problem z głodem na świecie. Musk nie ma nic przeciwko, stawia jednak pewne warunki.

Musk twierdzi, że wręczy ONZ 6 mld dol. na walkę z głodem. Agencja musi jednak przedstawić jawną listę wydatków [1]

Tesla Bot – humanoidalny robot, nad którym pracuje Elon Musk. Ma być przyjazny, ale i ewentualnie dać się obezwładnić

Na odpowiedź Muska nie musieliśmy długo czekać. W niespełna dzień po wypowiedziach Beasleya w CNN, milioner obiecał, że sprzeda akcje Tesli o wartości 6 miliardów dolarów i przeznaczy je na rzeczoną walkę z głodem, o ile ONZ wskaże, na co dokładnie przeznaczone zostaną te pieniądze. Dodał również, że precyzyjna lista z wyliczeniami ma zostać pokazana publicznie, tak aby każdy zainteresowany mógł sprawdzić samodzielnie, na jakie cele wydane zostanie 2% majątku Muska. W międzyczasie w sieci pojawił się jeszcze komunikat, który postawił wyliczenia Beasleya pod znakiem zapytania.

Musk twierdzi, że wręczy ONZ 6 mld dol. na walkę z głodem. Agencja musi jednak przedstawić jawną listę wydatków [2]

Tesla chce być dostawcą energii w Teksasie. System MegaPack się rozrasta i może stać się naprawdę konkurencyjny

Okazało się mianowicie, że w 2020 roku, ONZ przekazało na walkę z głodem niemal 8,5 miliarda dolarów, co oczywiście nie rozwiązało światowego problemu. Po całej tej nagonce, Bealsey sprostował, iż tytuł artykułu w CNN nie był do końca precyzyjny i 6 mld dolarów nie rozwiąże problemu głodu całkowicie, ale “zapobiegnie niestabilności geopolitycznej, masowej migracji i uratuje 42 miliony ludzi żyjących na skraju głodu”. Dodał również, że sytuacja jest gorsza niż w ostatnich latach, a to z powodu kryzysów wywołanych pandemią oraz zmianami klimatu.

Źródło: CNN, Twitter

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFortuna Puchar Polski: GKS znokautowany przez Widzew. Nie pomógł nawet Balboa
Następny artykułPomyśl o świątecznych prezentach dla swoich pracowników