Gwiazdą mistrzostw 19-letni Daniel Sołtysiak, złoty medalista na 400 metrów, ze świetną życiówką 46,74 s. Drugi tytuł zdobył z kolegami z ALKS AJP, w zdecydowanie wygranej sztafecie 4×400 metrów.

– Ten wynik, aktualnie jeden z najlepszych wśród juniorów w Europie, dałby Danielowi brązowy medal w mistrzostwach Polski seniorów, a także złoto na młodzieżówce – mówił trener Tomasz Saska. – Wiedziałem, że jest dobrze przygotowany, ale nawet nie marzyłem o tak doskonałym bieganiu, bo w sztafecie na swojej zmianie był jeszcze szybszy. Jestem zachwycony całymi osiągnięciami ALKS AJP. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość.

Sołtysiak jeszcze dwa lata temu zagrał ostatni mecz piłkarski w juniorach Warty. Na zawodach szkolnych trener Saska zauważył, że może być z niego przedni lekkoatleta. W gorzowskiej, złotej sztafecie, obok Daniela biegli: jego brat bliźniak Bartosz, Olaf Pióro i Jakub Ratajczyk.

Trzeci złoty medal dla ALKS AJP dorzuciła Alicja Kaczmarek w biegu na 400 metrów przez płotki. Srebro wywalczyła sztafeta 4×400 metrów. Obok Kaczmarek biegły w niej Kornelia Sura, Olga Rzeszewska i Wiktoria Markowska. Co ciekawe, ta ostatnia normalnie rywalizuje w trójskoku. – W sztafecie spisała się naprawdę rewelacyjnie – przyznał Saska.

W Radomiu medale zdobywali też reprezentanci AZS AWF Gorzów. Drugie miejsce w chodzie na 10 km zajął Tomasz Strzeszewski, a trzecie miejsca wywalczyli Wiktoria Krasicka w trójskoku oraz Kamil Dejneko w biegu na 110 metrów przez płotki.

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce dla AZS AWF Warszawa (5-1-0), drugie dla ALKS AJP Gorzów (3-1-0), a trzecie dla Resovii Rzeszów (3-1-0). W klasyfikacji punktowej, reprezentanci Zawiszy Bydgoszcz uzbierali 190 pkt, warszawiacy – 127 pkt, a ekipa ALKS AJP – 115,5 pkt. Na czwartej pozycji SKLA Sopot – 98 pkt.