A A+ A++


Komiks „Fikoty Family – ten karpiowy” to edukacja i przygoda w jednym dla całej rodziny. Jak sam tytuł wskazuje, pierwszy tom komiksu Fikoty Family poświęcony jest tematyce karpiarstwa. W fabule główną rolę odgrywa zwariowana rodzinka Fikocińsich, która wybiera się na swoją pierwszą w życiu zasiadkę karpiową. Już sam dojazd na Łowisko sKARPetka jest dla Fikocińskich sporym wyzwaniem. Czy miejscówka obdaruje ich pięknymi wynikami? O tym dowiecie się w komiksie!

Publikacja pozwala w przyjazny sposób propagować wędkarstwo i edukować młode pokolenie nowoczesnych wędkarzy, kształtując w nich prawidłowe wzorce wędkarskie.

Na ostatnich stronach komiksu „Fikoty Family – Ten Karpiowy” znajduje się praktyczny Poradnik Początkującego Karpiarza. Można tam znaleźć sporo ciekawostek i faktów dotyczących łowienia karpi w Polsce. Komiks Fikoty Family to również publikacja o tematyce proekologicznej. W fabule komiksu duży nacisk kładziony jest na propagowanie ekologicznych postaw, konieczności dbania o środowisko naturalne podczas wędkowania, a także promowanie dobrych praktyk wędkarskich tj. catch&release (złów i wypuść) i prawidłowego obchodzenie się z rybami.

Komiks jest publikacją bezpłatną! Można go otrzymać m.in. uczestnicząc w konkursach ogłaszanych w mediach społecznościowych projektu Fikoty bądź wspierając projekt Fikoty na Patronite.

Twórcami komiksu „Fikoty Family – ten karpiowy” jest małżeństwo znad Jeziora Omulew – Agnieszka i Paweł Błońscy. Komiks wydany został przez Wydawnictwo Fikoty przy współpracy z Centrum Edukacji i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

Poprzedni artykuł Port Lotniczy Olsztyn-Mazury podsumował rok 2022
Następny artykuł Posiłek w szkole i w domu. Kryteria dochodowe w górę

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHulajnoga elektryczna dla dzieci – na co postawić?
Następny artykułCo zrobić z żywą choinką po świętach? A jak pozbyć się sztucznej?