Ostatni gol Legii bezpośrednio z rzutu wolnego padł w sezonie 2018/2019, gdy warszawianie podejmowali Wisłę Płock. Wtedy stały fragment gry wykorzystał Hiszpan Carlitos, zdobywając honorową bramkę na 1:4 w 82. minucie.

Na tym polega fenomen Lecha Poznań w Europie. “A w ekstraklasie bryndza”

Co za informacja. Ostatni gol Legii z rzutu wolnego padł prawie pięć lat temu!

Legia Warszawa walczy o mistrzostwo Polski. Po ostatnim wielkim zwycięstwie z bezpośrednim rywalem o ten tytuł Rakowem Częstochowa, którego pokonała na własnym stadionie 3:1 zespół Kosty Runjaicia przyjechał do Legnicy na mecz z Miedzią.

Od 27. minuty warszawianie przegrywali 0:1 po fatalnym błędzie w obronie, który wykorzystał zawodnik gospodarzy, Maxime Dominguez. Gdy wydawało się już, że do szatni piłkarze Legii będą schodzili przegrywając, w 41. minucie nadarzyła się okazja na wyrównanie z rzutu wolnego. Stały fragment gry z okolic 17. metra wykonał kapitan Legii, Josue, który pewnie przymierzył w górny róg bramki, nie dając żadnych szans Mateuszowi Abramowiczowi na interwencję.

Świetne wiadomości dla Świątek. I nie tylko dla niej. Jest nowy ranking

Jak podaje portal statystyczny zajmujący się polską ligą “EkstraStats”, ta bramka jest pierwszym golem warszawskiej drużyny bezpośrednio z rzutu wolnego dokładnie od 1688 dni. Ostatnim takim trafieniem popisał się Carlitos 26 sierpnia 2018 roku podczas 6. kolejki Ekstraklasy, gdy Legia przegrała z Wisłą Płock 1:4.

Co ciekawe, hiszpański napastnik wciąż jest piłkarzem Legii, a mecz z Miedzią rozpoczął na ławce rezerwowych. 32-latek w 2022 roku po trzyletniej przerwie wrócił do Warszawy, przechodząc do swojego byłego klubu z Panathinaikosu Ateny.

Andy Robertson i Constantine HatzidakiSędzia, który uderzył piłkarza już spotkał się z konsekwencjami. Śledztwo ruszyło.

Legia, jeśli wygra z Miedzią, bardzo przybliży się do pierwszego w tabeli Rakowa, a różnica między tymi klubami będzie wynosiła już tylko cztery punkty. Wszystko przez to, że częstochowianie bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Radomiakiem Radom.