A A+ A++

Wśród pątników, którzy docierają na Jasną Górę są grupy młodzieżowe. Jedną z barwniejszych i z pewnością najbardziej rozśpiewanych jest Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna. Co roku grupa przy wejściu na Jasną Górę odpala kolorowe race i wznosi oryginalne okrzyki. Są to motywy inspirowane… ruchem kibicowskim.

Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna została zorganizowana już po raz 32. Ich pielgrzymowanie to przede wszystkim żywe świadectwo w duchu ks. Jana Bosko, który uczył optymizmu, otwartości na drugiego człowieka, wiary w Jezusa w Eucharystii i miłości do Matki Bożej.

W tym roku hasłem przewodnim pielgrzymki były słowa „Skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie”, które nawiązują do hasła Światowych Dni Młodzieży i były jego kontynuacją i rozwinięciem. Wielka pielgrzymkowa przygoda rozpoczęła się 30 lipca zjazdem w Szczańcu koło Świebodzina w województwie lubuskim, gdzie znajduje się parafia salezjańska pw. św. Anny. Zakończyła natomiast 14 sierpnia nocnym czuwaniem na Jasnej Górze. W drodze pątnicy spędzili więc aż 15 dni. Prawie cała pielgrzymka to ludzie młodzi.

Zobacz galerię(30 zdjęć)

Pielgrzymka salezjańska była owocem Światowych Dni Młodzieży z 1991 roku i odpowiedzią na prośby Ojca Świętego Jana Pawła II do podjęcia nowej ewangelizacji. Wówczas to ks. Leszek Zioła i ks. Dariusz Presnal wpadli na pomysł utworzenia pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, która wyruszyła po raz pierwszy w 1992 roku.

Specyfiką grupy salezjańskiej jest ewangelizacja – poprzez modlitwę, śpiew, teatr, słowo i radość młodzież dzieli się swoim świadectwem wiary z ludźmi, których po drodze spotyka.

– Na tę pielgrzymkę zachęcamy każdego młodego nie tylko ciałem, ale przede wszystkim duchem – podkreślali uczestnicy.

Co roku Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna przy wejściu na Jasną Górę odpala kolorowe race i wznosi oryginalne okrzyki. Są to motywy inspirowane… ruchem kibicowskim.

Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl

Polecane oferty

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKiedy czas stanął w miejscu – niewyjaśniona zagadka Paryża z 1902 roku
Następny artykułŚwięto ziół w olsztyneckim skansenie