A A+ A++

Młodzi ludzie, którzy ukończą półroczne ochotnicze szkolenie wojskowe mogą liczyć na kilkadziesiąt punktów przy rekrutacji na uniwersytet w przyszłym roku – poinformowało ministerstwo obrony Węgier.

Nauczysz się strzelać, to łatwiej dostaniesz się na studia
fot. ZenitX / / Shutterstock

„Ci, którzy spędzą pół roku na szkoleniu strzeleckim w jednostce polowej, mogą zdobyć 16 dodatkowych punktów w przyszłorocznej rekrutacji na uniwersytet” – napisał resort w oświadczeniu, cytowanym przez agencję MTI.

Pod koniec drugiego miesiąca uczestnicy będą mogli przenieść się na specjalistyczny kurs szkoleniowy i uzyskać 32 punkty, a za kontynuowanie szkolenia przez kolejny semestr – 64 punkty w systemie, w którym teoretycznie można zdobyć 500 punktów.

„Pierwsza część programu składa się z dwumiesięcznego szkolenia podstawowego, podczas którego uczestnicy poznają podstawy kontaktów wojskowych i walki zbrojnej. Po jego zakończeniu każdy może kontynuować szkolenie podstawowe lub przenieść się do jednostki operacyjnej, dzięki czemu może wybrać szkolenie jako czołgista, spadochroniarz lub nurek” – napisał portal Honvedelem.hu.

Oprócz punktów rekrutacyjnych uczestnicy programu otrzymają wynagrodzenie, jeden ciepły posiłek dziennie oraz zwrot kosztów podróży.

Czwarty program ochotniczej służby wojskowej rozpocznie się 11 września. Jest między innymi skierowany do młodych ludzi, którzy w tym roku nie dostali się na studia lub byli zmuszeni do ich odroczenia.

Z Budapesztu Marcin Furdyna (PAP)

mrf/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPOPiS Moniki Jurek. Kandydatka na posła ponad podziałami, czy cwaniactwo polityczne?
Następny artykułLegenda tenisa ostrzega Igę Świątek przed US Open. “Jest celem, a Amerykanie mają nadzieję”