A A+ A++

Liczący niespełna 60 tysięcy mieszkańców położony w województwie opolskim Kędzierzyn-Koźle może poszczycić się wyjątkowym obiektem, którego nie ma w całym kraju. W Hotelu Hugo powstało pierwsze w Polsce Muzeum Koszulki Piłkarskiej  im. Murtazy Ahmadiego.

Patronem muzeum został chłopiec, którego zdjęcie obiegło kilka lat temu cały świat. Chłopiec pochodzący z Afganistanu sam zrobił sobie koszulkę Messiego z jednorazowej reklamówki.

Zobacz również:

5-letni “afgański Messi” musiał uciekać z kraju. W obawie przed zemstą talibów

Replika tej koszulki z sitaki znalazła się w muzeum.

Ta historia pokazuje nam, że nie wszyscy na świecie mogą pozwolić sobie na koszulkę piłkarską, ale tak naprawdę każde dziecko, które interesuje się piłką o niej marzy. Dlatego właśnie postanowiliśmy, że to właśnie Murtaza Ahmadii powinien zostać patronem naszego muzeum zaznacza prezes Fundacji Koszulek Piłkarskich Maciej Nowak.

Obecnie na pierwszej wystawie znajduje się ponad 20 koszulek. Znajdziemy m.in. strój reprezentacji Meksyku z 1998 roku, ale także t-shirt reprezentacji Italii z mistrzostw świata z 2006 roku. Ekspozycja będzie zmieniać się co ok. 3 miesiące, a każdy to chciałby się pochwalić swoimi koszulkami, może skontaktować z fundacją i wypożyczyć koszulkę na wystawę.

Muzeum można zwiedzać codziennie bezpłatnie.

Muzeum można odwiedzić od poniedziałku do piątku od 12 do 21:30. W soboty między 9 a 21, a w niedzielę od 9 do 18. Serdecznie zapraszamy – mówił dyrektor Hotelu Hugo Damian Knapik.

Fundacja organizuje również charytatywne licytacje. Obecnie można wylicytować korki i koszulkę Grzegorza Krychowiaka

A relację z otwarcia muzeum znajdziecie poniżej.

Opracowanie:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDroga światła, aby odnaleźć tych, co żyją w ciemności
Następny artykułZ Warszawy do Wrocławia w dwie godziny