A A+ A++

Poseł Arkadiusz Iwaniak złożył wniosek o przeprowadzenie kontroli doraźnej płońskiego szpitala przez NIK. Przed budynkiem płońskiego SOR-u zwołano konferencję prasową.

Poseł SLD Arkadiusz Iwaniak dziś (11 czerwca) zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową przed Sanitarnym Oddziałem Ratunkowym, gdzie do niedawna pracował lekarz z ubytkami neurologicznymi. Poseł złożył wniosek o przeprowadzenie kontroli doraźnej w płońskim SPZZOZ przez Najwyższą Izbę Kontroli. Kontrola ma obejmować zakres legalności i rzetelności ustalenia obsady personalnej dyżurów w SOR, w szczególności tworzenia grafiku dyżurów, powierzenia ich lekarzowi, który podczas pracy nie orientował się w stanie pacjentów, zachowywał się biernie, nie reagował na stanu zagrożenia życia i nie tworzył samodzielnie dokumentacji medycznej w systemie informatycznym.

Kontrole będzie dotyczyć również powierzenia dyżurów lekarzom stażystom i lekarzom rezydentom, w przypadku, gdy nie mieli oni uprawnień do ich pełnienia bądź podejmowania określonych czynności lekarskich.

Kolejny obszar który znajdzie się pod lupą NIK, to legalność i rzetelność wykonywania przez powiat płoński zadań i kompetencji z zakresu nadzoru nad SPZZOZ. Mimo przekazywanych niepokojących informacji o ustalaniu obsady personalnej dyżurów w SOR, zarząd powiatu nie podejmował żadnych działań.

W SOR sprawdzana będzie także dokumentacja medyczna – wystawianie zleceń lekarskich, ordynowania leków, zlecenia badań diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej przez ratownika medycznego i pielęgniarki, tworzenia dokumentacji medycznej i dokonywania w niej zmian po wizycie pacjenta.

Kontrola dotyczyć będzie zapewnienia wymaganego sprzętu, w tym aparatury do analizy parametrów krytycznych, instalacji przeciwpożarowej.

W uzasadnieniu Arkadiusz Iwaniak załączył przekazany mu przez lekarzy płońskiego szpitala wniosek do komisji rewizyjnej samorządu powiatowego o wyjaśnienie przyczyn niepodejmowania przez zarząd powiatu działań wobec ujawnionych w szpitalu nieprawidłowości oraz skierowane do Prokuratury Okręgowej w Płocku i Prokuratury Rejonowej w Płońsku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarza Mirosława S., Tomasza K., dyrektora SPZZOZ, ratownika medycznego Jacka S. oraz innych osób przestępstw z art.160, 231, 270 oraz 286 Kodeksu karnego.

Równi i równiejsi w PUP?

Drugim tematem konferencji był fakt przyznania nagrody dla płońskiego PUP za efektywną aktywizację osób bezrobotnych w 2020 roku. Nagroda wypłacana jest z dodatkowych środków Funduszu Pracy dla kadry pracowniczej za najwyższą skuteczność. Z informacji jakie posiada poseł wynika, że nagroda nie została adekwatnie przyznana w stosunku do wykonywanej pracy dla poszczególnych pracowników. Poseł skierował pismo do zarządu powiatu z następującymi pytaniami: W jakiej wysokości przyznano nagrodę? W jakich kwotach przyznano nagrodę pracownikom, kierownikom oraz szefowej PUP? Kto w ocenie pani dyrektor najbardziej przyczynił się do osiągnięcia efektywności aktywacji osób bezrobotnych?

Podczas konferencji obecny było były zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Piotr Skierkowski oraz współpracujący z posłem Piotr Kaniewski

(DK)

Na zdjęciu: konferencja prasowa przed budynkiem SOR w Płońsku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStrategiczne wykorzystanie energii
Następny artykułPSG: Tychowo – kolejna miejscowość z dostępem do gazu