W 25. kolejce Premier League West Ham United wygrał aż 4:0 z Nottingham Forrest. Od pierwszych minut w bramce pojawił się Łukasz Fabiański. Polak nie był jednak w stanie dokończyć rywalizacji. W 69. minucie zderzył się z Felipe i został uderzony kolanem w oko. W wyniku kontaktu z Brazylijczykiem bramkarz doznał złamania kości policzkowej i oczodołu.

“Wolałbym, żeby Sousa zrezygnował tydzień przed meczem z Rosją”

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Fabiańskiego. Polak jest już po operacji. Do gry powróci w kwietniu

Teraz nowe informacje w sprawie stanu zdrowia Fabiańskiego przekazał trener West Hamu, David Moyes. Poinformował również, kiedy możemy spodziewać się powrotu Polaka na boisko. – W czwartek Łukasz przeszedł operację. W jej trakcie włożono mu tytanową płytkę do oczodołu. Nie wiemy jeszcze, ile potrwa okres jego rekonwalescencji, ale sądzimy, że będzie dostępny po przerwie reprezentacyjnej – podkreślił Moyes na konferencji prasowej przed sobotnim spotkaniem z Brighton.

“To trochę dziwne, a trochę zabawne”. Klopp zwraca uwagę na szokującą statystykę

Zgodnie z zapowiedziami Moyesa, przerwa w grze Fabiańskiego potrwa około miesiąca. To oznacza, że Polak opuści najprawdopodobniej tylko dwa mecze ligowe – z Brighton i Aston Villą. Pod jego nieobecność dostępu do bramki będzie bronił Alphonse Areola. W tym sezonie Francuz rozegrał zaledwie trzy mecze w Premier League, ponieważ pierwszeństwo w lidze miał Fabiański. Z kolei jego zmiennik występował w europejskich pucharach.

Trener West Hamu podkreślił na konferencji prasowej, że nie martwi się o najbliższe tygodnie, podczas których będzie musiał radzić sobie bez polskiego golkipera. Stwierdził, że posiada w drużynie odpowiedniego zmiennika. Areola do tej pory nie miał szans na grę w Premier League, ponieważ w znakomitej formie znajdował się właśnie Fabiański.

– Bardzo lubimy Areolę, który pozostaje poza składem w lidze tylko dlatego, że Fabiański jest tak konsekwentny. Polak wielokrotnie ratuje nas swoim doświadczeniem i niezawodnością. Wiemy jednak, że za kulisami mamy naprawdę dobrego bramkarza w postaci Alphonse’a. Robi wszystko, żeby dostać się do zespołu – podkreślił trener.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Pep GuardiolaGuardiola wskazał swojego następcę. Zaskakujące nazwisko. “Prędzej czy później”

Łukasz Fabiański występuje w West Hamie United od lipca 2018 roku. Polak zagrał w 23 meczach tego sezonu, w których zanotował sześć czystych kont. Jego kontrakt z West Hamem United jest ważny do końca czerwca tego roku, ale istnieje możliwość przedłużenia współpracy o dodatkowy sezon. Zespół Polaka po 24 meczach zajmuje odległe, 16. miejsce w tabeli Premier League z dorobkiem 23 punktów. Prowadzi Arsenal (60 pkt).