A A+ A++

Rozporządzenie w sprawie odwołania stanu pandemii w Polsce znosi przepisy wprowadzone ogłoszeniem pandemii. Od kiedy i co ulegnie zmianie?

Odwołanie stanu pandemii w Polsce – od kiedy

W poniedziałek 9 maja w wykazie prac Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Projektowane rozporządzenie zakłada zniesienie stanu epidemii wprowadzonego z dniem 20 marca 2020 r. na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

Z uzasadnienia przedstawionego w projekcie wynika, że stan epidemii w Polsce ma zostać zastąpiony stanem zagrożenia epidemiologicznego od dnia 16 maja 2022.

Odwołanie stanu pandemii w Polsce i wprowadzenie stanu zagrożenia epidemiologicznego – co się zmieni

Zgodnie z projektem wraz odwołaniem stanu pandemii w Polsce moc stracą wszystkie zarządzenia wprowadzone wraz ze stanem pandemii. Jednak projektodawca nie przedstawił w projekcie zapisów dotyczących wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego, zastrzegając, że zostaną one przedstawione w odrębnym akcie wykonawczym. W związku z czym nie ma jeszcze informacji jakie skutki będzie niosła wprowadzona zmiana.

Powód zmiany stanu epidemii w Polsce w stan zagrożenia epidemiologicznego

Zgodnie z uzasadnieniem przygotowanego projektu poprawa stanu epidemiologicznego, skutkująca zmniejszeniem gwałtownego rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 przyczyniła się do zmniejszenia liczby osób hospitalizowanych i umożliwia wprowadzenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »

Regulaminy pracy w wybranych jednostkach samorządu terytorialnego (PDF)

Tylko teraz

Przejdź do sklepu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWYWIAD. Piekło: Rozumiem oburzenie Ukraińców ws. Andriejewa
Następny artykułW Dębicy powstał punkt pomocy pokrzywdzonym przestępstwem