To było trudne półtorej godziny dla kibiców zgromadzonych na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Nie tylko z powodu wysokiej temperatury, która dała się we znaki, ale również piłkarzy. Pierwszy celny strzał obejrzeliśmy dopiero w 90. minucie spotkania, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował stoper gości Virgil Ghita.

Sochan w Polsce z NBA: W przyszłym roku na pewno będę grał w kadrze

To nie był nawet mecz dla koneserów. Męczące “widowisko” w upalnym Grodzisku Wielkopolskim

Pierwsza połowa idealnie nadawała się do poobiedniej drzemki. W jej trakcie padły raptem dwa strzały – po jednym z obu stron – lecz bramkarze nie zostali zmuszeni do interwencji. Komentatorzy tego spotkania, z uwagi na niską produktywność piłkarzy więcej czasu antenowego poświęcali pogodzie, gdyż warunki atmosferyczne były dość ekstremalne, jeśli chodzi o grę w piłkę, z uwagi na wysoką temperaturę i pełne słońce. W dodatku było bardzo duszno.

Po zmianie stron mecz trochę się otworzył i obie drużyny miały więcej okazji do wyprowadzenia kontr, ale niestety nie wpłynęło to na liczbę bezpośrednich okazji do zdobycia bramki czy nawet oddania celnego strzału. Jeśli któraś drużyna była tego bliżej, to jednak Cracovia, która na gola przeciwko Warcie Poznań w wyjazdowym meczu na poziomie ekstraklasy czeka od 1948 roku. Dotychczas po powrocie “Zielonych” do elity warciarze u siebie dwukrotnie wygrywali 1:0, a raz padł bezbramkowy remis. To zresztą potwierdza, że dzisiejsze starcie pod względem emocji to nie przypadek.

W samej końcówce przewaga Cracovii się powiększyła, co przełożyło się na dwie niezłe sytuacje. Jedna w 90. minucie przyniosła pierwszy celny strzał w postaci główki Virgila Ghity. Kilka chwil później po dośrodkowaniu piłka trafiła pod nogi Patryka Makucha. Autor dwóch bramek w poprzednim meczu “Pasów”, tym razem trafił w poprzeczkę.

To goście bardziej dążyli do zwycięstwa, ale byli za mało konkretni, przez co nie obejrzeliśmy bramek w sobotnie popołudnie w Grodzisku Wielkopolskim. Cracovia wciąż jest niepokonana w tym sezonie. Po pięciu meczach mają na swoim koncie dziewięć punktów. Natomiast Warta rozegrała jedna spotkanie więcej, zdobywając sześć oczek.