Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Siatkarze PZL LEONARDO Avia Świdnik pokonali Olimpię Sulęcin 3:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:23). Tym samym szybko zrehabilitowali się za porażkę w Nowej Soli.

To nie był łatwy mecz dla żółto-niebieskich. Goście z Sulęcina postawili ciężkie warunki, kompletnie nic sobie nie robiąc z tego na jak ciężkim terenie przyszło im grać.

Spotkanie lepiej zaczęła Avia, ale po kilku minutach to Olimpia zaczęła zyskiwać przewagę. Przyjezdni świetnie sobie radzili w polu serwisowym, gdzie skutecznie odrzucali od siatki graczy Avii. Świdniczanie zbliżyli się co prawda na jeden punkt w końcówce, a nawet przy wyniku 23:24 mieli piłkę w górze na remis, ale atak Damian Wierzbickiego wylądował poza linią końcową boiska.

Początkowa faza drugiego seta, to gra punkt za punkt. Z czasem Avia zaczęła wychodzić na nieznaczne prowadzenie. W pewnym momencie z trzypunktowej przewagi nie zostało nic, a goście prowadzili 21:23. Świetnie pokazał się wówczas Mateusz Łysikowski. Najpierw zdobył punkt w ataku, a chwilę później zaczął odrzucać rywali od siatki zagrywką. Avia odwróciła losy tego seta i w meczu był remis.

Jak się okazało, zwycięstwo w tym secie było niezwykle istotne dla przebiegu tej rywalizacji. Kolejny set był bardzo wyrównany aż do jego połowy. Wtedy dał o sobie znać Damian Wierzbicki punktując w ataku i bloku. To zaowocowało wygraną 25:21.

Trzecia partia fatalnie układała się dla gospodarzy, którzy przegrywali już 7:13. Avia szybko jednak odrobiła część strat, głównie za sprawą Mateusza Łysikowskiego. Przyjmujący ze Świdnika złapał świetną serię punktową. Niezwykle ważny punkt Avia zdobyła przy stanie 17:17 po bardzo długiej wymianie. Dalej gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce dobrym blokiem popisał się Mariusz Połyński, a mecz zakończył autowy atak gości. Avia nie bez problemów, ale pokonała Olimpię Sulęcin 3:1.

– To była bardzo ciężki mecz. Były elementy, które nam kompletnie nie wychodziły. Zespół z Sulęcina rzucił się na nas i to było widać w zagrywce, w ataku oraz w obronie. Udało się zrobił come back i wygrać to spotkanie – powiedział MVP meczu, Mateusz Łysikowski.

– Dzisiaj Sulęcin postawił nam duży opór. Bardzo dobrze grali na zagrywce, w przyjęciu, kończyli kontry. Uprzedzałem moich zawodników, że tak będzie wyglądać druga runda z zespołami, które walczą o utrzymanie. Te drużyny grają o życie, dlatego mecze z nimi nie będą wyglądały jak w pierwszej rundzie. Musimy być na to przygotowani i nie tracić punktów z niżej notowanymi rywalami jeśli chcemy być wysoko w tabeli. Gratulacje dla chłopaków, że zdołali się w tym meczu podnieść, wyciągnąć wnioski i wygrać za trzy punkty – dodał trener Avii Jakub Guz.

Kolejny mecz PZL LEONARDO Avia Świdnik rozegra w czwartek 1 lutego. Przed kamerami Polsatu Sport żółto-niebiescy podejmą BBTS Bielsko-Biała. Początek tego meczu o g. 17:30.

PZL LEONARDO Avia Świdnik – Olimpia Sulęcin 3:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:23)

MVP: Mateusz Łysikowski

Najwięcej punktów dla Avii: Wierzbicki (23), Łysikowski (15)

Last modified: 24 stycznia, 2024