Serbki w trzech dotychczasowych spotkaniach mistrzostw Europy zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Na otwarcie pokonały 3:0 Ukrainki, a później również w trzech setach odprawiły Słowenię. Najwięcej problemów sprawił im mecz z Polkami, w którym przegrały pierwszą partię na tym turnieju. Nasze siatkarki nie zdołały jednak pokonać mistrzyń świata, które wygrały 3:1. W środę zawodniczki Giovaniego Guidettiego czekało starcie z Węgierkami.

“Ciągle coś przydarzało się na mojej drodze”. Norbert Kobielski po konkursie skoku wzwyż

MŚ w siatkówce kobiet: Zaskakujący początek Węgierek, Serbki nie mogły się odnaleźć

Dla Węgier był to już ostatni mecz na tym turnieju. Jak do tej pory zdołały wygrać tylko jednego seta i trudno było się spodziewać, żeby nawiązały rywalizację z mistrzyniami świata. Początek był jednak bardzo wyrównany i przez długi czas na tablicy wyników utrzymywał się remis. Przełom nastąpił dopiero przy wyniku 13:13, kiedy Węgierki wygrały pięć akcji z rzędu i niespodziewanie zbudowały wysoką przewagę. Serbki były wyraźnie pogubione i popełniały błędy, co tylko napędzało zmobilizowane prowadzące. Siatkarki Węgier nie dały się już dogonić i sensacyjnie zwyciężyły w tej partii 25:21.

reprezentacja Polski siatkarzy

Szybkie odrodzenie i pogrom w trzech aktach. Serbki z kompletem zwycięstw

Druga partia miała już zdecydowanie inny przebieg. Faworytki szybko zaczęły odskakiwać i z czasem prowadziły już 9:4. Choć po chwili rywalki zdołały zbliżyć się na dwa punkty, nie zdołały dotrzymać kroku Serbkom. Dodatkowo prowadzące odpowiedziały dwoma seriami, które pozwoliły im wyjść na 17:9. W tym momencie stało się jasne, że Serbki wróciły na poziom z poprzednich spotkań. Od tego momentu Węgierki zdołały zdobyć tylko trzy punkty, co dało mistrzyniom świata przekonujące zwycięstwo 25:12.

Należało się spodziewać, że zawodniczki Guidettiego w kolejnych partiach nie stracą impetu. Wydarzenia na parkiecie szybko to potwierdziły i choć dwie pierwsze akcje wygrały Węgierki, faworytki szybko odskoczyły na 7:3. Przewaga prowadzących utrzymywała się w późniejszych fragmentach, a rywalki ponownie nie były w stanie nawiązać do gry z pierwszego seta. W decydującą fazę Serbki wchodziły z ośmiopunktową przewagą, by zakończyć partię wynikiem 25:14.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

siatkarki, Ukraina, ME

Czwarta partia nie przyniosła nieoczekiwanego zwrotu akcji. Serbki pewnie zmierzały po kolejne zwycięstwo na tych mistrzostwach i szybko wyszły na 9:4. Rywalki starały się jeszcze ugrać jak najwięcej, ale nie były w stanie zbliżyć się do faworytek. Po kolejnej punktowej serii mistrzynie świata odskoczyły już na 10 punktów (17:7) i ich zwycięstwo stało się tylko kwestią czasu. Finalnie reprezentantki Serbii wygrały do 15, notując zwycięstwo 3:1 (21:25, 25:12, 25:14, 25:25).