A A+ A++

PGE Polska Grupa Energetyczna została mecenasem Muzeum Narodowego w Lublinie. Dzięki zaangażowaniu energetycznej spółki muzeum na lubelskim zamku ma zyskać nowe możliwości rozwoju i przyczynić się do wzbogacenia wydarzeń kulturalnych.

PGE mecenasem Muzeum Narodowego w Lublinie

O objęciu mecenatem lubelskiego Muzeum Narodowego poinformowano w czwartek na konferencji prasowej, podczas której przedstawiciele PGE Polskiej Grupy Energetycznej i Muzeum Narodowego w Lublinie podpisali umowę współpracy. Dzięki podpisanej umowie PGE wesprze wydarzenia kulturalne oraz edukacyjne zaplanowane przez Muzeum Narodowe przez najbliższy rok.

„Dzięki współpracy PGE z Muzeum Narodowym w Lublinie przez cały najbliższy rok możliwe będzie zrealizowanie wydarzeń kulturalnych, zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów min.: wystawę archeologiczną „Magia starożytnego Egiptu”, czy Noc Muzeów” – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Na zdjęciu prezes PGE Wojciech Dąbrowski | fot. Dominik Wąsik

„Decyzja o objęciu Muzeum Narodowego w Lublinie mecenatem przez PGE to wyraz zaangażowania Grupy PGE w aktywny mecenat polskiej kultury, dbałość o polską kulturę i polskie dziedzictwo narodowe oraz chęć jego popularyzacji” – mówił Wojciech Dąbrowski i dodał, że „PGE jest jednym z największych mecenasów kultury w Polsce – współpracuje z 14 filharmoniami w całej Polsce, Teatrem Wielkim w Łodzi, a także z Muzeum Narodowym w Warszawie, oraz z Zamkiem Królewskim na Wawelu”.

Na konferencji prasowej zabrakło ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, lecz w jego zastępstwie pojawił się wiceminister Jak Kanthak, który odczytał słowa ministra na temat współpracy Grupy PGE z Muzeum Narodowym w Lublinie.

Na zdjęciu wiceminister Jan Kanthak
Na zdjęciu wiceminister Jan Kanthak | fot. Dominik Wąsik

„Współpraca PGE z Muzeum Narodowym w Lublinie obejmuje ochronę i upowszechnianie dziedzictwa narodowego regionu, który jest zjawiskiem unikatowym w skali międzynarodowej. Ziemia lubelska od wieków była bogatym pejzażem wielokulturowości” – napisał Jacek Sasin w liście odczytanym przez Jana Kanthaka.

„To ochrona zabytków kultury, realizacja nowych wydarzeń artystycznych oraz edukacyjnych, które będą promować bogactwo i potencjał kulturowy drogiej nam wszystkim Lubelszczyzny” – dodał.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNicolas Cage wyjaśnia, czemu odrzucił role we Władcy Pierścieni i Matrixie
Następny artykułZa kradzież roweru staną przed sądem