A A+ A++

Na miejscu znalazły się stoiska promocyjne, na których leśnicy prezentowali swoją pracę. Przygotowano wiele edukacyjnych broszur o drewnie i leśnych zasobach. Uczestnicy festynu mieli okazję skosztować różnych dań i przetworów przyrządzonych ze składników pochodzących z lasu. W ten sposób Lasy Państwowe wskazują na to, jak wiele korzyści płynie ze zrównoważonego zarządzania lasami.

Na scenie zaprezentowano filmy o wykorzystaniu drewna i jego niezastąpionym znaczeniu dla naszej gospodarki. Prowadzący uroczystości opowiadali również wiele ciekawych anegdot o lesie, a głos zabrał między innymi dyrektor generalny Lasów Państwowych Józef Kubica, który w kilku ciepłych słowach powitał mieszkańców i podziękował między innym Straży Pożarnej za ich trud włożony w ochronę lasów. Na uroczystości wystąpił również Damian Sieber Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, który opowiedział o wszechstronnym zastosowaniu drewna. Nawet najmłodsi uczestnicy pikniku wiedzą ile rzeczy można zrobić z drewna.

Dzieci mogły również skorzystać z wielu animacji oraz gier i konkursów z nagrodami. Wszystkie gry utrzymane były w leśnej tematyce, żeby już od najmłodszych lat budować świadomość jak ważną rolę las pełni w naszym życiu.

Przez cały dzień obecni na wydarzeniu mieli okazję poznać las z perspektywy leśnika. Podczas Pikniku prezentowano filmy edukacyjne i promowano zrównoważoną gospodarkę leśną. To wspaniała okazja, by łączyć edukację z zabawą, w bliskim kontakcie z naturą. Jak zatem my jako użytkownicy lasu możemy się przyczynić do jego ochrony?

Najlepiej o tym, co w lesie można robić opowiedzą najmłodsi.

Pikniki zorganizowane przez Lasy Państwowe pokazały, jak ważne jest zrozumienie roli lasu i drewna w naszym życiu. To była znakomita okazja do nauki, ale też do zabawy. Lasy Państwowe z okazji stulecia istnienia planują organizować takie zabawy przez całe lato. Jest to inicjatywa, która przyczyni się do budowania szerszej świadomości ekologicznej, oraz pomoże zrozumieć rolę, jaką drewno odgrywa w naszym codziennym życiu.

Materiał powstał przy współpracy z Lasami Państwowymi.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicjanci sądeckiej drogówki mają nowy radiowóz wyposażony w urządzenia do badania spalin silników
Następny artykułRodzice-dyktatorzy na szlakach. “Oni się cieszą, a dziecko już nigdy w góry nie wróci”