Jan Krzywański oko w oko z Nelsonem Balongo

W 21. kolejce III ligi (gr.1) piłkarze Legionovii ulegli w Łodzi rezerwom ŁKS 2-3(0-2). Była to czwarta porażka podopiecznych Michała Pirosa w rozgrywkach sezonu 2022/2023. Nasz zespół po tym meczu stracił pozycję wicelidera, jest aktualnie piąty, do pozostającej nadal na szczycie tabeli grodziskiej Pogoni traci aktualnie sześć punktów

Jak należało się spodziewać w spotkaniu z Legionovią KS skorzystał z kilku zawodników, z szerokiej kadry swojego pierwszoligowego zespołów. Zagrali m.in. Maciej Śliwa, Dawid Kort, Oskar Koprowski (znany także z występów w legionowskich barwach) czy napastnik Demokratycznej Republiko Kongo – Nelson Balango oraz Litwin – Artemijus Tutysikinas. Wszyscy on należeli do pierwszoplanowych postaci sobotniego meczu.
Gospodarze objęli prowadzenie po akcji N. Balongo. Legionowski bramkarz poradził sobie z jego próbą strzału (wślizgu), ale przy dobitce łódzkiego pomocnika, Macieja Śliwy (20’) był już bezradny. Ten sam piłkarz w 43. minucie podwyższył wynik spotkania dla swojego zespołu na 2-0. Kiedy na początku drugiej połowy(47’) po faulu i czerwonej kartce z boiska wyleciał Mikołaj Gibas, a Dawid Kort ładnym strzałem, bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył trzecią bramkę wydawało się, że jest już „po meczu”.
Legionovia grając w dziesiątkę jednak ambitnie powalczyła, nie zamierzała rezygnować. W 65. minucie Szymon Wiejak zmniejszył straty. W 82. minucie arbiter po faulu Oskara Koprowskiego w szesnastce gospodarzy , wskazał „na wapno” i chwilę po tym Patryk Koziara zdobył gola kontaktowego. W końcówce meczu zrobiło się nerwowo, ale łodzianie utrzymali korzystny dla siebie wynik. Tym samym i oni wyprzedzają teraz Legionovię.
Oto wyjściowy skład Legionovii z tego meczu: Krzywański – Zaklika, Gibas, Waszkiewicz, Kaczorowski, Kumoch, Gołąb, Barański, Suchanek, Rymek, Wiejak.
Inne wyniki spotkań tej kolejki: Olimpia – Pogoń 0-5, Mławianka – Ursus 5-1,
Świt – Broń 3-2, Legia II – Sokół 0-0, Pilica – Pelikan 2-0, Unia – Błonianka 1-0.
Następne spotkanie Legionovii to wyjazdowy mecz z Unią Skierniewice, w Zaborowie, bo tam w czasie modernizacji stadionu rozgrywa swe spotkanie skierniewicki zespół.