A A+ A++

„Trwajcie we Mnie” – to hasło tegorocznego obozu studenckiego stypendystów FDNT. Tym razem pół tysiąca żaków z całej Polski przyjechało do Zielonej Góry od 6 do 11 lipca. Będą wspólnie się modlić, formować, debatować, zwiedzać oraz odpoczywać.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. – Jesteście w tych dniach darem dla naszej diecezji. Jesteście skarbem dla naszego miasta – powiedział w homilii bp Tadeusz Lityński.

– Czas obozu jest szczególnym darem nieba, by na nowo zachwycić się wspólnotowością, odkryć bogactwo relacji i tego, jak wiele można uczynić wspólnie. To czas, by odkryć młodość Kościoła, entuzjazm i piękno ewangelizacji – dodał.

Tegoroczny obóz odbywa się pod hasłem „Trwajcie we Mnie” zaczerpniętym z Ewangelii według św. Jana o winnym krzewie. – Wydawało nam się, gdzie jak, gdzie, ale na Ziemi Lubuskiej – w polskiej Toskanii – te słowa muszą wybrzmieć bo niosą piękne przesłanie o życiu wiary – podkreślił na konferencji prasowej ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu FDNT.

Studentów nie trzeba było namawiać do przyjazdu. – W ciągu roku mamy comiesięczne spotkania i angażujemy się w różne wolontariaty, ale czas obozu jest wyjątkowo bo to tylko czas dla nas. Możemy przekonać się na własne oczy, że jest nas tylu, mamy wspólne wartości i idziemy tą samą drogą – podkreśla Wiktoria Antczak, która studiuje w Poznaniu.

W organizację i wsparcie logistyczne oraz finansowe obozu włączyły się władze Zielonej Góry na czele z Prezydentem Miasta – Januszem Kubickim, Uniwersytet Zielonogórski oraz władze województwa lubuskiego. – Ten obóz było okazją możliwością współpracy różnych instytucji. Scaliło nas to dzieło, które jest tak naprawdę owocem obecności pośród nas Jana Pawła II – podkreślił na konferencji prasowej Piotr Barczak, przewodniczy Rady Miasta Zielona Góra.

Drugiego dnia na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się forum stypendystów. W pierwszym bloku przewidziano konferencję dr hab. Pawła Skibińskiego oraz panel dyskusyjny absolwentów pierwszej edycji JP2 Studies na Angelicum w Rzymie. Natomiast w drugim bloku gościem specjalnym był youtuber Tomasz Samołyk, który poprowadził spotkanie pod hasłem: „Jak reagować na medialną krytykę Jana Pawła II?”.

W sobotę stypendyści przyjechali do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej zaplanowano dzień skupienia Tu będzie czas integrację, konferencję, pracę w grupach, Mszę św. pod przewodnictwem bp. Adriana Puta oraz na koniec wieczór chwały, który poprowadzą Siewcy Lednicy.

W niedzielę stypendyści będą dawać świadectwo w parafiach oraz zwiedzą Zieloną Górę. Finałem tego dnia będzie koncert Chóru i Orkiestry Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na Placu przy Filharmonii Zielonogórskiej.

Ostatniego dnia obozu stypendyści będą zwiedzać, w trzech grupach, województwo lubuskie. Pierwsza grupa pojedzie nad jezioro do Lubniewic. Druga zwiedzi Poaugustiański Zespół Klasztorny w Żaganiu, zwiedzi jednostkę wojskową w Żaganiu oraz replikę Bożego Grobu. Natomiast trzecia uda się Geoparku w Łęknicy Parku Mużakowskiego.

Przygotowania w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej koordynował ks. Łukasz Malec – diecezjalny duszpasterz rodzin.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł2 знакам зодіаку варто відпочити сьогодні: гороскоп на 9 липня
Następny artykułPolicja Włocławek: „KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA” pozwala mieszkańcom zgłaszać miejsca zagrożone