Ostatni rok był dla Przemysława Płachety koszmarny. Po tym jak w sierpniu 2022 roku polski skrzydłowy doznał pęknięcia kości piszczelowej, nie wrócił do gry na wysokim poziomie przez ponad rok. Stracił mistrzostwa świata w Katarze, jego wypożyczenie do Birmingham City w styczniu zostało skrócone, a na występ w Norwich City 25-latek musiał czekać aż do teraz.

Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Pierwszy mecz Przemysława Płachety od roku w Championship. I od razu asysta [WIDEO]

W pierwszych trzech kolejkach nowego sezonu Championship Przemysław Płacheta nie zagrał ani minuty, ale w czwartej kolejce, gdy Norwich City grało na wyjeździe z Huddersfield Town. Ten mecz był dla “Kanarków” wyjątkowo łatwy, bo już po 48 minutach prowadziły one na boisku rywala 3:0, by ostatecznie zwyciężyć aż 4:0.

Dobry wynik sprawił też, że na kwadrans przed końcem trener David Wagner dał szansę gry Przemysławowi Płachecie, który zmienił Jonathana Rowe’a. A Płacheta już po kilku minutach odpłacił się za zaufanie asystą, dogrywając do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Adama Idaha, a ten bez trudu ustalił wynik spotkania. Wcześniej gole dla Norwich strzelali Josh Sargent, Ashley Barnes i Jonathan Rowe.

Po czterech kolejkach sezonu 2023/24 Norwich City ma na swoim koncie aż dziesięć punktów i zajmuje w tabeli Championship drugie miejsce. Prowadzi Leicester City, które zdobyło komplet dwunastu punktów.