A A+ A++

Sytuacja wywołana epidemią COVID-19, odizolowała dzieci i młodzież od szkoły i rówieśników. Warto więc przypomnieć, że pod numerem 116 111 działa ogólnopolski i całkowicie bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Telefon ten służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość dzielenia się troskami, rozmawiania o sprawach dla siebie ważnych oraz wsparcia w trudnych sytuacjach.

W tych trudnych dla nas wszystkich czasach każdego dnia przez całą dobę gupa przeszkolonych konsultantów jest gotowa aby odebrać setki telefonów od dzieci potrzebujących wsparcia, opieki i ochrony. W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia osób kontaktujących się z Telefonem 116 111, konsultanci podejmują interdyscyplinarne interwencje, mające na celu przywrócenie dzieciom i młodzieży poczucia bezpieczeństwa i zapewnienie niezbędnej pomocy.  Telefonu 116 111 działa już ponad 11 lat, a jego konsultanci co rocznie odbierają setki tysięcy połączeń i anonimowych wiadomości online przesłanych przez stronę www.116111.pl.

Aktualnie telfon i strona 116111 to nie tylko pomoc w trudnych sprawach, teraz to rówież porady jak przetrwać ten czas, co robić w domu podczas kwarantanny, a przykładem niech będzie wpis z serwisu internetowego telefonu :

Witajcie! 

Ostatnio dużo się zmienia. To co się dzieje może budzić lęk, złość, czy zagubienie. Wszystkie te odczucia są jak najbardziej zrozumiałe i można sobie z nimi radzić na wiele sposobów. Zawsze warto dzielić się tym, co przeżywamy z zaufanymi osobami, które wysłuchają nas i wesprą. Czasami jednak potrzebujemy także “oderwać głowę” od trudnych tematów, czy wykorzystać inne metody, by dać upust emocjom. Przygotowaliśmy kilka propozycji, jak można to zrobić w trakcie izolacji społecznej, której wszyscy teraz doświadczamy. 

Cały tekst porad można znaleść na stronie www.1116111.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUpadek Berlina – Bunkier
Następny artykułUM Grudziądz: Ograniczenia w pracy Urzędu