A A+ A++

W sieci pojawiły się zdjęcia pozostałości pocisku, który miał spaść na terytorium Rosji. Rozpoznano na nim oznaczenia z rakiety serii Feniks polskiej produkcji.

Polskie rakiety spadają na Rosję

Ukraińcy chwalą sobie naszą pomoc militarną, dzięki której mogą walczyć z rosyjskim najeźdźcą. W ostatnim czasie pojawiły się także dowody, że Ukraińcy wykorzystują eks-polskie uzbrojenie do ataków zaczepnych na terytoria przygraniczne z Rosją

Najnowsze materiały wskazują, że polska broń dalej jest używana do atakowania przedwojennych terenów Rosji. Na prorosyjskim kanale Telegram combat_engineer, ujawniono zdjęcia elementów rozbitego pocisku. Opisano go jako “polski 122 mm pocisk kasetowy M-21FK Feniks używany przez wroga do ostrzału terenów przygranicznych”.

M-21FK Feniks rozpala pozycje Rosjan

Oznaczenia M-21FK, właśnie charakteryzujące polską amunicję wystrzeliwaną z wyrzutni rakietowych 122 mm jak BM-21 Grad, RM-70 czy WR-40 Langusta. To broń kasetowa przenosząca 42 pociski GKO o działaniu kumulacyjno-odłamkowym. Rosjanie, mając wgląd w elementy rakiety, zwrócili uwagę na francuski bezkontaktowy zapalnik czasowy Cezar-100M. W odpowiednim momencie otwiera zasobnik z pociskami, zasypując teren potężnym ogniem.

Jeszcze kilka dni temu Rosjanie donosili o kolejnym ostrzale okolic miasta Biełgorod z wykorzystaniem polskich Feniksów i znaleziony pocisk może być jego pozostałością. Kolejnym, gdyż już od lutego publicznie znane są poszlaki, że pociski polskiej produkcji M-21 Feniks spadają na … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMarka Genesis i jej produkty nominowane w Plebiscycie ITHardware For Gamers 2024!
Następny artykułNiebieski Azyl w Borowiance. Co z jego budową? Temat wraca przed Światowym Dniem Świadomości Autyzmu