Polki mają już za sobą trzy spotkania tegorocznych mistrzostw Europy siatkarek. Rozpoczęły bardzo dobrze, pokonując na inaugurację 3:0 Słowenię, a później wygrywając 3:1 z Węgrami. W poniedziałek rozegrały z kolei najtrudniejsze spotkanie fazy grupowej, gdzie ich rywalkami były Serbki. Choć zawodniczki Stefano Lavariniego pewnie wygrały pierwszą partię, później nie były już w stanie dotrzymać kroku mistrzyniom świata, przegrywając 1:3.

“Pech przykleił się do mnie. Skręcenie kostki”. Paweł Fajdek czwarty na MŚ

Polska – Belgia na mistrzostwach Europy siatkarek. Czas na przerwanie zwycięskiej passy

W czwartym już meczu zmierzą się z jednymi ze współgospodyń turnieju, Belgijkami. Obie drużyny mają obecnie na koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę, jednak bilans setów daje Polkom drugie miejsce, a rywalkom czwarte. Zawodniczki Krisa Vansnicka miały wczoraj szansę na odniesienie trzeciego triumfu, ale niespodziewanie przegrały w trzech setach z Ukrainkami, które włączyły się tym samym do walki o drugie miejsce w grupie A. Nasze siatkarki muszą więc wygrać wtorkowe spotkanie, aby umocnić się na pozycji wiceliderek.

Skandal na MŚ

Historia spotkań obu drużyn jest bardzo bogata. Od 2007 roku mierzyły się one 16-krotnie, a bilans zwycięstw wynosi 8-8. Trzy ostatnie starcia były bardzo wyrównane i kończyły się pięciosetową batalią. Było tak w fazie grupowej ME w 2019 roku oraz podczas Ligi Narodów w 2021 i 2022 roku. Wszystkie wspomniane spotkania wygrały Belgijki, więc możliwość przerwania serii rywalek powinna być dodatkową motywacją dla Polek.

Mecz siatkwki Polska - Francja

Polska – Belgia na mistrzostwach Europy siatkarek. Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM ONLINE]

Polska i Belgia zmierzą się we wtorek 22 sierpnia w ramach rywalizacji w fazie grupowej mistrzostw Europy siatkarek. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00. Transmisja będzie dostępna na antenach TVP 2 i Polsatu Sport Extra oraz w internecie na stronie sport.tvp.pl i platformie Polsat Box Go. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl, oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.