A A+ A++

Rozpoczął się remont ulicy Struga, wkrótce ruszą również prace na drugim etapie modernizacji ul. Dworcowej. W efekcie powstanie nowe, wygodne połączenie drogowe z Lublinem, chociaż na finalizację wszystkich inwestycji będziemy musieli jeszcze poczekać.

O remont ulicy Struga prosili okoliczni mieszkańcy, którzy zaproponowali, by zgłosić ją do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto otrzymało 300 tys. zł. Długość odcinka wymagającego naprawy to 254 m. Drugie tyle wyremontował już powiat. P.K. Pegimek, wykonawca prac, odbuduje nawierzchnię ulicy. Wykonywane są już nowe krawężniki, a zjazdy do posesji są dostosowywane do nowych warunków drogowych. Pegimek miał się również zająć regulacją studzienek, jednak okazało się to niepotrzebne ze względu na ukształtowanie terenu. Teoretycznie remont ul. Struga miał zostać wykonany do połowy roku, ale najprawdopodobniej zakończy się dużo wcześniej.

– Czekamy tylko na uruchomienie wytwórni produkującej masę asfaltową i rozpoczniemy kładzenie nowej nawierzchni ulicy – zapewnia Justyna Mierzwa, prezes P.K. Pegimek.

Ulica Dworcowa, na odcinku leżącym w granicach Świdnika czekała na remont wiele lat. Powodem były skomplikowane stosunki własnościowe i przebiegające pod nią instalacje techniczne należące do PKP. W końcu jednak problemy zostały rozwiązane i droga przeszła pod zarząd starostwa powiatowego.

W wyniku prac budowlanych otrzymamy odcinek drogi o długości 1,6 km. Od strony lasu powstanie chodnik dla pieszych, od torów, ścieżka rowerowa. Ulica będzie oświetlona i wyposażona w kanał technologiczny. Termin zakończenia prac minie 24 miesiące od podpisania umowy, które nastąpiło 5 kwietnia ubiegłego roku. Wykonawcą jest firma WOD-BUD z Kraśnika. Inwestycja jest w prowadzona w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

– Jesteśmy firmą z ponad stuletnią tradycją. Inwestycja budowy ulicy Dworcowej jest w całości w ramach naszych kompetencji. Ważnym wyzwaniem jest czas. Dużo zależy od sprawności biura projektowego i tempa podejmowania decyzji urzędniczych. Natomiast z punktu widzenia technicznego nie będzie to jakieś szczególnie trudne zadanie. Charakterystyczną cechą jest jedynie duża ilość tak zwanych przezbrojeń czy przebudowy sieci teletechnicznej i elektrycznej, które będą kosztowały kilka milionów złotych – mówił Mirosław Gucwa, wiceprezes zarządu firmy WOD-BUD.

– Cieszę się, że po wielu latach starań udało się rozwiązać problemy związane z budową tej ulicy i że stworzymy nowe połączenie ze stolicą województwa – mówi starosta Łukasz Reszka.

Jak w większości, jeśli nie przy wszystkich inwestycjach realizowanych przez powiat w granicach administracyjnych Świdnika, władze miasta zadeklarowały wsparcie finansowe dla realizacji tej budowy.

– W połowie będzie ona finansowana z funduszy zewnętrznych, drugą połowę solidarnie pokryjemy wraz z powiatem. Budżet miasta będzie to kosztowało około 4,5 mln zł. Ulica Dworcowa jest bardzo ważną inwestycją ze względu na jej rolę jako łącznika komunikacyjnego Świdnika z Lublinem, dając potencjalną możliwość skonstruowania kolejnej nitki komunikacji miejskiej. Jest to cenne w perspektywie ciągłej rozbudowy Strefy Aktywności Gospodarczej. Będzie to również symboliczny moment domykający miejscowy układ drogowy – tłumaczy burmistrz Waldemar Jakson.

Głos Świdnika ul. Dworcowa ul. Struga

Last modified: 10 lutego, 2024

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIga Świątek dodała zdjęcie. I się zaczęło, nawet WTA zareagowało
Następny artykułARKANA MISTRZÓW „PŁATNERZ” – nowa wystawa w dębickim muzeum!