A A+ A++

W sumie takich poradni będzie w regionie 37. Nowe zaczną działać między innymi w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile, Szamotułach i Chodzieży.

Poradnie to pierwszy poziom opieki dla młodych osób z problemami psychicznymi – mówi rzecznik wielkopolskiego NFZ Marta Żbikowska-Cieśla.

To jest miejsce, gdzie nie ma jeszcze lekarza psychiatry. Tutaj są osoby wspierające czy diagnozujące problem, a potem udzielające takiej pomocy w postaci właśnie sesji terapeutycznych. Są to indywidualne terapie, terapie grupowe i terapie rodzinne. Docelowo chcielibyśmy, by takich umów na poradnie psychologiczno-terapeutyczne było w Wielkopolsce ponad 50

– mówi Marta Żbikowska-Cieśla.

By skorzystać z pomocy nie trzeba mieć skierowania. Jeżeli wsparcie na pierwszym poziomie okaże się niewystarczające, dziecko zostanie skierowane do poradni specjalistycznej, gdzie zostanie objęte pomocą psychiatry. 

Dopiero na trzecim etapie jest stacjonarna opieka szpitalna. Taki model wprowadzono, by dzieci nie musiały od razu trafiać na oddziały szpitalne. Poradnie psychologiczno-terapeutyczne – zgodnie z założeniem – mają działać blisko miejsca zamieszkania pacjentów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułПонад рік захищав українську незалежність: під Бахмутом загинув військовий і громадський діяч з Івано-Франківська Остап Бринський. Фото
Następny artykułStartuje nowa kampania edukacyjna Fundacji Enea