A A+ A++

Rośliny pokojowe to powiew świeżości we wnętrzach i ich naturalna ozdoba. Choć każdy gatunek ma swoje wymagania, pewne problemy w uprawie bywają uniwersalne. Zauważasz, że w sezonie grzewczym końcówki liści żółkną i zasychają? Nie jesteś w odosobnieniu. Sprawdź, jak postępować w takiej sytuacji niezależnie od tego, czy twoje mieszkanie zdobi efektowna monstera, czy może dracena.

Dlaczego końcówki liści zaczynają usychać?

Zabierając się za uprawę roślin doniczkowych, sprawdziłeś wszystko. Najlepsze stanowisko, podłoże, sposób nawożenia i podlewania. Do pewnego momentu kwiaty rozwijały się bez zarzutu, dlatego ze zdziwieniem zaobserwowałeś, że końcówki liści zaczęły usychać? Przyczyna tego stanu rzeczy jest dość prozaiczna.

Wiele gatunków, które dotarły na polskie parapety, to rośliny egzotyczne. W naturalnym środowisku rosną w warunkach dużej wilgotności. W domach spełnienie tych wymagań bywa kłopotliwe, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Włączone grzejniki sprawiają, że roślinom jest zbyt sucho. Pamiętaj jednak, że nadmierne podlewanie nie jest rozwiązaniem problemu. Wręcz może im tylko zaszkodzić, doprowadzając do gnicia.

Sprawdź: Zimowy ratunek dla zamiokulkasa. Rozpuść w wodzie i podlej

Które rośliny najbardziej nie lubią suchego powietrza?

Usychające końcówki liści można zauważyć na wielu okazach. Część z nich jest jednak szczególnie narażona na te objawy. Wzmożoną czujność zachowaj, gdy w mieszkaniu zdecydowałeś się na uprawę:

Dowiedz się, jak postępować, by przywrócić kwiatom estetyczn … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł32. Finał WOŚP – Czeskie piwka Sosina, Niepokonani Jaworzno i morsowanie
Następny artykułDom wyrośnie na miejscu byłej kuźni, ale trzeba zapłacić 5 mln zł