Southampton FC zremisował 1-1 z Leicester City w 34. kolejce Premier League. Gospodarze od 10. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu. Całe spotkanie w ich szeregach rozegrał Jan Bednarek.

J. Evans 68′

Już w trzeciej minucie piłkę do bramki gości skierował James Ward-Prowse. Arbiter nie uznał jednak gola, odgwizdując pozycję spaloną. Jak się później okazało, niefortunny strzelec na pierwszoplanową rolę musiał zaczekać – niemal równą godzinę.

Zanim do tego doszło, “Święci” otrzymali potężny cios – w 10. minucie czerwoną kartkę zobaczył Jannik Vestergaard. Popełnił fatalny błąd w przyjęciu piłki, a następnie ratował się faulem, po którym ucierpiał wychodzący na czystą pozycję Jamie Vardy.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Gospodarze, z Janem Bednarkiem w roli środkowego obrońcy, musieli szybko przegrupować szyki i postawić na podwójną koncentrację w defensywie. Do przerwy udało im się uniknąć kolejnych błędów. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowo.

Po zmianie stron grający w osłabieniu Southampton potrzebował kwadransa, by objąć prowadzenie. We własnym polu karnym piłkę ręką zagrał Kelechi Iheanacho i arbiter musiał podyktować “jedenastkę”. Jej niezawodnym egzekutorem okazał się Ward-Prowse.

Jan Bednarek – znowu kosztowny błąd

Z gola gospodarze cieszyli się tylko siedem minut. Iheanacho po części zrehabilitował się za wcześniejszy błąd i popisał się asystą przy golu Jonny’ego Evansa. Północnoirlandzki defensor z pięciu metrów uderzył głową nie do obrony.

Kosztowny w skutkach błąd popełnił w tej sytuacji Bednarek. Zgubił krycie rywala i po chwili bramkarz wyciągał piłkę z siatki. Polak nie notuje w ostatnich tygodniach dobrej passy. Jeśli w podobnej formie “błyszczał” będzie w finałach Euro 2020, “Biało-Czerwonych” czekają trudne chwile.

Mimo remisu “Lisy” umocniły się na trzecim miejscu w tabeli i coraz śmielej mogą myśleć o grze w Champions League.

Southampton FC – Leicester City 1-1 (0-0)

Bramki: 1-0 Ward-Prowse (61. karny), 1-1 Evans (68.)