A A+ A++
Fot. jarmoluk pixabay.com

Program in vitro w Częstochowie

W najbliższą sobotę 10 lutego, w godzinach od 9:00 do 12:00 w Urzędzie Miasta przy ul. Śląskiej 11/13 znowu będzie można składać wnioski o miejskie dofinansowanie in vitro. Do takiego kroku pary czekające na swoje dzieci zachęca prezydent Częstochowy:

Krzysztof Matyjaszczyk: Stworzyliśmy możliwość złożenia wniosku do programu in vitro w najbliższą sobotę, 10 lutego, pomiędzy godziną 9.00 a 12.00. Wszystko po to, aby te osoby, które przyjdą z wypełnionymi wnioskami, miały zapewnioną anonimowość. 79 dzieci już jest na świecie, dzięki temu programowi, mamy osiem par bliźniaków. To są konkretne dziesiątki rodzin szczęśliwych, że mogą cieszyć się z własnego potomstwa i liczę, że ta radość jest tego warta.


Pary starające się o udział w programie, muszą spełnić określone kryteria:

Krzysztof Matyjaszczyk: Stworzyliśmy możliwość złożenia wniosku do programu in vitro w najbliższą sobotę, 10 lutego, pomiędzy godziną dziewiątą a dwunastą. Wszystko po to, aby te osoby, które przyjdą z wypełnionymi wnioskami, miały zapewnioną anonimowość. 79 dzieci już jest na świecie. Dzięki temu programowi mamy osiem par bliźniaków. To są konkretne dziesiątki rodzin szczęśliwych, że mogą cieszyć się z własnego potomstwa. I liczę, że ta radość jest tego warta.

Krzysztof Matyjaszczyk prezydent Częstochowy

Mówi Grażyna Stramska-Świerczyńska, naczelnik Wydziału Zdrowia UM, która dodaje, jak wygląda dalsza procedura:

Grażyna Stramska-Świerczyńska: Po ocenie formalnej przez nas poszczególne pary jadą do tych klinik, które sobie wybiorą i wtedy kliniki kwalifikują medycznie. Zdarza się czasami tak, że np. nie ten moment, trzeba jeszcze przeprowadzić inne procedury lecznicze i wtedy dopiero para na tym etapie musi rezygnować, doleczyć się na przykład i dopiero w innym czasie złożyć swój wniosek. Może w kolejnym roku, bo też są takie sytuacje, aczkolwiek kwalifikację medyczną przeprowadzają kliniki.

Wnioski można składać tylko w najbliższą sobotę w godzinach od 9.00 do 12.00:

Grażyna Stramska-Świerczyńska: Wnioski będziemy zbierać i decyduje kolejność zgłoszeń. Będzie lista podstawowa, lista rezerwowa, ale wszystkie wnioski przyjmujemy, sprawdzamy formalnie, no i zobaczymy, jak to w tym roku będzie.

Co ważne, miasto nie będzie narzucać kliniki, w której ma zostać zrealizowana procedura:

Grażyna Stramska-Świerczyńska: To mieszkańcy decydują, gdzie chcą jechać. Tu też musimy mieć na uwadze to, że na różnym etapie tych procedur czasami jest tak, że np. trzeba kilka dni gdzieś tam zamieszkać, żeby wszelkie badania były realizowane.

Mówiła Grażyna Stramska-Świerczyńska, naczelnik Wydziału Zdrowia UM.

Czytaj także:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonstantynów Łódzki zaprasza na „Funtastyczne zakończenie ferii”
Następny artykułProtest rolników – aktualna sytuacja w MZK