A A+ A++

“Mam przyjemność ogłosić, że Przemysław Wipler właśnie wraca do Nowej Nadziei, którą lata temu zakładał. Będzie też jedynką Konfederacji w Toruniu” – napisał Sławomir Mentzen na Twitterze. “Witaj z powrotem w domu, Przemek! A teraz do pracy o wolność, własność i sprawiedliwość!” – dodał.

Wipler krótko odniósł się do informacji o jego starcie w wyborach. “Minus? Będę musiał założyć TikToka…” – zauważył ironicznie, nawiązując do popularności Mentzena na tej platformie.

Konfederację tworzą obecnie trzy formacje: Nowa Nadzieja (dawniej KORWiN), Ruch Narodowy i Konfederacja Korony Polskiej.

Przemysław Wipler dostał się do Sejmu w 2011 r. z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył 4615 głosów. 

Wipler odszedł z PiS w czerwcu 2013 r. i założył Stowarzyszenie Republikanie, którego został prezesem. W październiku 2013 r. Republikanie podpisali – w ramach akcji społecznej “Godzina dla Polski” – porozumienie z trzema posłami niezrzeszonymi, którzy opuścili PO: Jarosławem Gowinem, Jackiem Żalkiem i Johnem Godsonem.

“Pobiłem policjantów? To oni mnie pobili”

W grudniu 2013 r. Republikanie współtworzyli partię Polska Razem Jarosława Gowina, a sam Wipler został członkiem prezydium zarządu PR. Jednak w dniu rejestracji partii (20 lutego 2014) Wipler – wraz z częścią Republikanów – zakończył współpracę z PR. Powodem odejścia – według Wiplera – był brak szerokiego sojuszu środowisk chcących “mniejszych podatków i mniejszej biurokracji” i marginalizacja jego zaplecza politycznego w Polsce Razem.

Na początku marca 2014 roku Wipler (wówczas poseł niezrzeszony) oraz ówczesny prezes Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke poinformowali, że podpisali porozumienie programowe. W maju 2014 roku Wipler przystąpił do Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. W tym samym roku ubiegał się o urząd prezydenta stolicy jako kandydat tej formacji.

W styczniu 2015 roku Wipler wsparł Janusza Korwin-Mikkego – który opuścił wówczas Kongres Nowej Prawicy – przy tworzeniu nowej partii – KORWiN, czyli Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. W kwietniu 2017 Wipler ogłosił zakończenie aktywności w KORWiN i wycofanie się z życia politycznego.

Anna Maria Siarkowska krytykuje rząd i przechodzi do Konfederacji

Wyrok za naruszenie nietykalności policjantów

W czerwcu 2016 Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał byłego wówczas posła Wiplera na pół roku więzienia w zawieszeniu, grzywnę i obowiązek przeproszenia policjantów w branżowym piśmie oraz obwieszczenie w gablocie sądowej za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów. Chodzi o zdarzenia z października 2013 r., gdy Wipler z kolegami bawił się w kilku stołecznych klubach, a w nocy przeszkodził policjantom interweniującym w sprawie bójki. 

Wipler został zatrzymany, znalazł się w izbie wytrzeźwień, na komendzie policji i w szpitalu. Jak twierdzili policjanci, dopiero po wszystkim zorientowali się, iż mieli do czynienia z posłem.

Zaraz po incydencie Wipler wystąpił na konferencji prasowej. Tłumaczył, że świętował kolejną ciążę żony. Po wyjściu z klubu – według jego relacji – włączył się do policyjnej interwencji wobec innej osoby. Mówił, że został pobity przez policjantów, a lekarze stwierdzili u niego m.in. uszkodzenie rogówki i liczne stłuczenia.

Jakub Banaś kandydatem na posła. Wystartuje z warszawskiej listy Konfederacji

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚwiat bez Kopernika – konkurs
Następny artykułCiechanowscy terytorialsi na szkoleniu w Pieninach i Gorcach. Ćwiczyli poszukiwania zaginionych w górach