Felix Gross z narodowej reprezentacji Niemiec triumfował na mecie 59. edycji wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej.
W sprinterskiej końcówce Gross pewnie pokonał Markusa Pajura (TARTU2024/balticchaincycling.com), a miejsca na podium dopełnił Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team).
Tegoroczna odsłona Pucharu MON rozgrywana była dzień po zakończeniu wyścigu Dookoła Mazowsza. Z tego względu na starcie w Gołaszach-Puszczy stanęła większość uczestników mazowieckiej etapówki. Swój udział w niedzielnym klasyku potwierdziło 17 zespołów w 6-osobowych składach.
Puchar Ministra Obrony Narodowej jest wyścigiem “pod sprinterów”. Niezbyt wymagająca pod względem przewyższeń trasa sprzyja zawodnikom szybkim, którzy to najczęściej między sobą rozgrywają finisz i decydują o ostatecznym podium.
Tym razem nie było inaczej. Pomimo podejmowanych prób ucieczek żaden z harcowników nie zdołał zbudować przewagi umożliwiającej zakończenie akcji powodzeniem. Na finiszu walczyli więc sprinterzy, a najszybszy tym razem okazał się Felix Gross z Reprezentacji Niemiec.
59 Wyścig o Puchar Ministra Obrony Narodowej wygrał Felix GROSS@PAPinformacje @Eurosport_PL @roweryorg @OnetSport@sport_tvppl @polsatsport @velonews @rdcpolskieradio @przeglad @warszawa @OnetSport @naszosiepl pic.twitter.com/ZjSzY1yKuw
— mazovia-team (@MazoviaTeam) July 19, 2020
Wyniki Pucharu Ministra Obrony Narodowej (1.2), Gołasze-Puszcza – Wysokie Mazowieckie (149 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Felix Gross | Niemcy | 3:03:28 |
2. | Markus Pajur | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
3. | Stanisław Aniolkowski | CCC Development Team | |
4. | Leon Rohde | Niemcy | |
5. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | |
6. | Bartosz Rudyk | Wibatech Merx | |
7. | Patryk Stosz | Voster ATS Team | |
8. | Daniel Babor | Tufo-Pardus Prostějov | |
9. | Colin Heiderscheid | Leopard Pro Cycling | |
10. | Tomas Barta | Tufo-Pardus Prostějov | |
11. | Alan Banaszek | Mazowsze Serce Polski | |
12. | Ben Perry | Izrael Cycling Academy | |
13. | Lukáš Kubis | Dukla Banska Bystrica | |
14. | Patrick Haller | Leopard Pro Cycling | |
15. | Lahav Davidzon | Izrael Cycling Academy | |
16. | Rokas Kmieliauskas | Klaipeda Cycling Team | |
17. | Ukko Iisakki Peltonen | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
18. | Adam Foltan | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | |
19. | Andrej Liska | Słowacja | |
20. | Pauls Rubenis | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
21. | Simon Nagy | Słowacja | |
22. | Richard Coma | Słowacja | |
23. | Adam Kuś | TC Chrobry Scott Głogów | |
24. | Piotr Mierzyński | TC Chrobry Scott Głogów | |
25. | Maciej Paterski | Wibatech Merx | |
26. | Adam Nocen | Polska | |
27. | Freddy Ovett | Izrael Cycling Academy | |
28. | Marek Gajdula | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | |
29. | Karel Tyrpekl | Tufo-Pardus Prostějov | |
30. | Jan Maas | Leopard Pro Cycling | 00:10 |
31. | Miguel Heidemann | Leopard Pro Cycling | |
32. | Samuel Oros | Słowacja | |
33. | Patrik Tybor | Dukla Banska Bystrica | |
34. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | |
35. | Szymon Rekita | Leopard Pro Cycling | |
36. | Misch Leyder | Leopard Pro Cycling | |
37. | Michał Podlaski | Mazowsze Serce Polski | |
38. | Adam Zuber | Mazowsze Serce Polski | |
39. | Antonin Kostiha | Arbo Bundesteam | |
40. | Dominik Gorak | CCC Development Team | |
41. | Piotr Pękala | CCC Development Team | |
42. | Pawel Szostka | Wibatech Merx | |
43. | Henri Treimuth | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
44. | Tobiasz Pawlak | Mazowsze Serce Polski | 00:22 |
45. | Stefan Solkner | Arbo Bundesteam | |
46. | Matej Blasko | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | |
47. | Dawid Burczak | Polska | |
48. | Paul Hopfgartner | Arbo Bundesteam | |
49. | Daniel Turek | Izrael Cycling Academy | |
50. | Daniels Kazis | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
51. | Filip Řeha | Tufo-Pardus Prostějov | |
52. | Justas Beniusis | Klaipeda Cycling Team | |
53. | Marcin Zarębski | TC Chrobry Scott Głogów | |
54. | Tomasz Budziński | Wibatech Merx | |
55. | Krzysztof Domin | Polska | |
56. | Karol Kuklewicz | Wibatech Merx | |
57. | Patryk Gieracki | TC Chrobry Scott Głogów | |
58. | Marcin Zarębski | TC Chrobry Scott Głogów | |
59. | Norbert Banaszek | Mazowsze Serce Polski | |
60. | Damian Papierski | CCC Development Team | |
61. | Pavol Rovder | Dukla Banska Bystrica | 00:37 |
62. | Gediminas Bagdonas | Klaipeda Cycling Team | 00:40 |
63. | Paweł Cieślik | Voster ATS Team | 00:47 |
64. | Martin Chren | Dukla Banska Bystrica | |
65. | Michal Jaskot | CCC Development Team | |
66. | Philipp Lang | Arbo Bundesteam | |
67. | Anton Livintsev | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
68. | Krzysztof Parma | Voster ATS Team | 00:56 |
69. | Marek Canecky | Dukla Banska Bystrica | 01:13 |
70. | Mantas Januskevicius | Klaipeda Cycling Team | 01:18 |
71. | Jasper Frahm | Niemcy | 01:22 |
72. | Aristidas Kelmelis | Klaipeda Cycling Team | 01:31 |
73. | René Smekal | Tufo-Pardus Prostějov | 02:18 |
74. | Jozef Mank | Polska | |
75. | Peter Ochsenhofer | Arbo Bundesteam | |
76. | Theo Reinhardt | Niemcy | |
77. | Jiří Petrus | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | |
78. | Ján Andrej Cully | Dukla Banska Bystrica | 02:41 |
79. | Richard Habermann | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | |
80. | Lukasz Michalski | TC Chrobry Scott Głogów | |
81. | Carson Miles | Izrael Cycling Academy | |
82. | Robin Plamondon | Izrael Cycling Academy | |
83. | Piotr Brożyna | Voster ATS Team | 02:55 |
84. | Jakub Kaczmarek | Mazowsze Serce Polski | |
85. | Michał Gałka | CCC Development Team | 03:01 |
86. | Fabian Stockmeyer | Arbo Bundesteam |
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS