A A+ A++

Mszana Dolna. Połączenie szczytnej idei, utalentowanych ludzi i muzyki to przepis na wyjątkowe wydarzenie z charytatywnym przesłaniem. Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej był gospodarzem koncertu na rzecz Magdy Klimek z Kasinki Małej – absolwentki szkoły.

Muzyczne świętowanie w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej odbyło się w minioną środę (10 stycznia). Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście zgromadzili się, by wspólnie uczestniczyć w wydarzeniu, które połączyło w sobie elementy tradycji, współczesnej muzyki i przede wszystkim charytatywnego przesłania.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w parafii Miłosierdzia Bożego, podczas której adorację przy żłóbku poprowadzili członkowie zespołu „Instal Band” oraz Hubert Rapciak z kapelą. Obecność prawie setki młodych, zdolnych muzyków świadczyła o żywotności i pasji muzycznej wśród młodzieży.

Patronem noworocznego koncertu od 2020 roku jest śp. Konrad Nawara – absolwent szkoły i uzdolniony muzyk. 

Zobacz również:

Kilka lat temu zjednoczył nas wokół siebie, pokazał jak dzielić się swoim dobrem z innymi i udowodnił, że chcieć to móc. Pozostawił po sobie niezapisany testament, który wypełnić mają ludzie dotknięci chorobami. Chciał, aby nikt nigdy nie zawahał się walczyć o siebie; żeby chorzy się nie poddawali i odważnie podejmowali nowatorskie terapie, aby wykorzystali każdą szansę na powrót do zdrowia – podkreślają kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin. 

W tym roku koncert miał szczególny cel – wsparcie Magdy Klimek z Kasinki Małej, absolwentki szkoły, w jej drodze do zdrowia. Publiczność miała okazję przekazać datki na rzecz jej rehabilitacji do puszek, które krążyły po sali. 

W trakcie koncertu wystąpili Bogdan Świerczek, Aleksandra Król-Czop, Kaja Kolarska, Bogdan Nawara, regionalista i założyciel „Instal Bandu” i muzycy z jego pierwszego składu: Zbigniew Skwarczek saksofonista, Kuba Wacławik na gitarze basowej oraz jego koledzy z zespołu: Martyn Rataj, Wojtek Śliwa oraz Krzysztof Frys. Zaprezentował się również nowy skład zespołu, prowadzony obecnie przez nauczyciela, Andrzeja Głowę.

Duże emocje wzbudził występ zespołu regionalnego „Olszowianie”, którym kieruje Wioletta Kraus. Zaprezentowała się także Kapela Kościelnioki, również z Olszówki (a wszyscy z nich to uczniowie ZSTI – trójka absolwentów, a najmłodsza, Marianna – jeszcze uczennica). 

Nie zabrakło podziękowań, które wręczali prowadzący koncert nauczyciele: Agnieszka Biel-Habieda i Bogdan Schmidt. Każdy występujący na scenie otrzymał podziękowanie i pamiątkową statuetkę. Nie zapomniano również o smakowitym wsparciu, które uczestnikom koncertu zapewniły panie z Kasinki Małej – KG Paradne Gosposie. Podziękowania do skupionej wokół szkoły społeczności oraz wszystkich ludzi dobrej woli skierował również Adam Nieckula, tata Julki, (wspierany przez druga swoją córkę – Olę) dla której zorganizowano zbiórkę podczas ubiegłorocznego koncertu. Cieszymy się razem z nim z dobrych wiadomości o stanie zdrowia Julii. Wzruszającą chwilą było uhonorowanie Marii i Piotra Nawarów, rodziców Konrada, Lilią  św. Antoniego, która jest najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym przyjaciołom szkoły.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoncert kolęd w wykonaniu słuchaczy studium wokalno-baletowego. Wstęp jest wolny
Następny artykułKlasa średnia odkrywa warszawskie osiedla z czasów Gomułki. “Zieleń, żłobek pod blokiem. Miasto 15-minutowe istnieje”