A A+ A++

Efektywne zarządzanie przestrzenią jest bez wątpienia sporym wyzwaniem dla wielu firm oraz miejsc, w których przechowuje się i składuje duże ilości produktów. Regały magazynowe są odpowiedzą na problemy związane z brakiem wystarczającej ilości wolnej powierzchni i bałaganu, który panuje w hurtowniach albo w sklepach. Różnorodne regały przemysłowe umożliwią wygodne składowanie towarów i sprzętów w prawidłowy sposób. Czytaj dalej!

  1. Regał magazynowy – podstawowe informacje
  2. Jakie cechy powinien mieć regał magazynowy?
  3. Zastosowanie regałów metalowych magazynowych
  4. Metalowe regały magazynowe i inne rodzaje

Regały wspornikowe, paletowe, półkowe, antresole magazynowe – to tylko kilka przykładów przydatnych produktów podczas prowadzenia działalności gospodarczej.

Regał magazynowy – podstawowe informacje

Efektywna gospodarka magazynowa opiera się na dwóch filarach. Pierwszy z nich, to sprawna logistyka. Drugi, to właściwe wyposażenie hal. Najważniejszą rzecz dla wszystkich magazynów stanowią regały magazynowe metalowe. W końcu to na nich opiera się cała idea magazynu. Od jakości, którą charakteryzuje się regał metalowy i jego wytrzymałości, w głównej mierze zależy bezpieczeństwo i efektywność pracowników. Regały magazynowe są od lat podstawą wyposażenia, ponieważ dzięki nim możliwe jest pełne wykorzystanie potencjału pomieszczeń.

Regały wykorzystują pionową przestrzeń hali, bo tego typu konstrukcje pozwalają bezpieczne piętrować palety, kartony i transportowe pojemniki. Stabilne, wytrzymałe regały z półką z płyty MDF albo regały metalowe są obecnie podstawą zarządzania magazynami. Bezpieczne składowanie produktów i półfabrykatów oraz gwarancja efektywnego wykorzystania dostępnej przestrzeni przekładają się na poprawę wydajności pracy i maksymalnej użyteczności dostępnych środków. Zamów serię regałów i ciesz się uporządkowaną przestrzenią już dziś!

Jakie cechy powinien mieć regał magazynowy?

Jakościowe regały magazynowe powinny mieć kilka cech zapewniających bezpieczeństwo użytkowania i odpowiednią trwałość. Wytrzymałość półek oraz samej konstrukcji są zależne głównie od użytego do ich budowy surowca. Pod tym względem świetnie sprawdzają się regały metalowe oraz regały z półką MDF, które świetnie znoszą duże obciążenia oraz działające na ramę siły. Istotnym czynnikiem jest także wytrzymałość samych półek oraz sposób ich mocowania. Idealne regały magazynowe charakteryzują się sztywną i stabilną strukturą, która w trakcie pracy nie wykazuje skłonności do przechyłów i luzów między elementami.

Właściwe pokrycie lakiernicze jest gwarancją odporności metalu na korozję i estetycznego wyglądu, zwłaszcza w miejscach, w których mogą pojawiać się klienci albo inwestorzy. Bez względu na to, czy regały stanowią wyposażenie magazynu, hurtowni czy sklepu, priorytetem zawsze powinno być bezpieczeństwo pracowników i osób postronnych. Prowizoryczne metody składowania i przechowywania towarów sprawdzają się tylko na krótką metę. Korodujące, niezbyt stabilne i zbyt mocno podatne na deformacje konstrukcje mogą szybko stać się przyczyną straty cennego towaru albo – co gorsza – powodem groźnego wypadku. Nie warto iść na kompromisy i lepiej zainwestować w jakościowe wyposażenie magazynu.

Zastosowanie regałów metalowych magazynowych

Regały metalowe magazynowe stosuje się w różnych sektorach oraz branżach. To doskonałe rozwiązanie do przestrzeni, w których składuje się produkty o różnej wadze i rozmiarach. Ich wytrzymała konstrukcja sprawia, są w stanie przechowywać zarówno lekkie produkty, jak i ciężkie przemysłowe materiały.

Z tego typu regałów korzysta między innymi sektor przemysłowy. Metalowe regały przemysłowe są nie tylko wygodne i efektywne w przechowywaniu materiałów i narzędzi, ale także stanowią dobry sposób na zoptymalizowanie przestrzeni w halach produkcyjnych. Dodatkowo możliwość dostosowania wysokości półek i konfiguracji regałów pozwala na zoptymalizowanie przepływu materiałów i zwiększenie wydajności produkcji.

Regały metalowe w archiwum służą do przechowywania różnych dokumentów znajdujących się w teczkach, segregatorach i kartonach. Podobnie w biurach – pozwalają uporządkować i posegregować wszystkie dokumenty i zapewniają do nich łatwy dostęp.

Metalowe regały magazynowe i inne rodzaje

Regały dostępne na rynku bardzo mocno ułatwiają pracę. Do składowania lekkich i średniej wagi towarów potrzebne są zupełnie inne regały przemysłowe niż w przypadku ciężkich lub spaletyzowanych ładunków. Wytrzymałość konstrukcji regałów magazynowych metalowych, choć ważna, nie jest tu priorytetem. Wyzwaniem staje się zapewnienie łatwego ręcznego dostępu, utrzymanie czystości i możliwości modyfikowania regałów. Regały półkowe metalowe często stosowane są w stosunkowo małych pomieszczeniach lub magazynach. W związku z tym niebagatelnym zagadnieniem jest stworzenie kompaktowej konstrukcji, która jednocześnie spełnia wymagania dot. pojemności oraz obciążeń.

Regały wspornikowe, wsporcze, dłużycowe to rozwiązanie pozwalające na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej w przypadku składowania długich, ciężkich i nietypowych przedmiotów. Charakteryzuje je prosta i solidna konstrukcja.
Wyróżnia się następujące regały magazynowe:

  • regały magazynowe wjezdne;
  • regały magazynowe paletowe;
  • regały magazynowe przesuwne;
  • regały magazynowe przepływowe;
  • regały magazynowe półkowe.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonsumenci coraz częściej kradną w sklepach. Wzrost rdr jest mocno dwucyfrowy
Następny artykułBudynek starostwa w barwach narodowych