Zakończyły się zawody w Kuala Lumpur, w których brał udział m.in. zawodnik klubu Tiger Płock, Antek Więczkowski. Płocki zawodnik zdobył świetne, trzecie miejsce i przywiózł brązowy medal mistrzostw świata.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Muaythai IFMA 2022 odbywały się w dniach 9-21 sierpnia br. w Kuala Lumpur (Malezja). Polskę reprezentowała 20-osobowa ekipa zawodników i zawodniczek.

– Podczas Mistrzostw nasi młodzi reprezentanci walczyli ze wszystkich sił, co zaowocowało 12 medalami. Pięć srebrnych i siedem brązowych medali zdobyła nasza Reprezentacja podczas tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata Muaythai IFMA 2022. W ogólnej klasyfikacji medalowej znaleźliśmy się na 27. miejscu spośród 128 zespołów – informuje Polski Związek Muaythai.

Wśród medalistów znalazł się Antoni Więczkowski z klubu Tiger Płock, który startował w kategorii kadet -60kg.

– Reprezentując Polskę, udało mi się wywalczyć brązowy medal Mistrzostw Świata! Walkę ćwierćfinałową wygrałem pewnie przez TKO w trzeciej rundzie z Irańczykiem, natomiast w półfinale przegrałem z mocnym zawodnikiem, mistrzem Świata z Malezji – podsumowuje wyjazd Antek Więczkowski. – Dziękuję trenerowi Wojciechowi Burdanowskiemu za przepracowany ze mną okres przygotowań. Dziękuję trenerom Kadry Polski Związek Muaythai za pomoc w narożniku i opiekę podczas trwania Mistrzostw. Wszystkim trzymającym kciuki!
Chłopakom z klubu Tiger Płock za każda rundę. Dziękuję rodzicom i znajomym! Miłosz za wytrwałość i pomoc przy każdym treningu oraz na koniec mojej kochanej dziewczynie. Teraz pozostało odrobić lekcje i szykować się do kolejnych wyzwań, wrócę silniejszy – zapowiada utalentowany zawodnik.

Dodajmy, że na zakończenie Mistrzostw odbyła się Gala wręczenia nagród, podczas której nagroda „Team Spirit” od Światowej Federacji Muaythai IFMA trafiła w ręce Reprezentacji Polski Muaythai.

Dumy z zawodnika nie ukrywa trener Wojciech Burdanowski.

– W listopadzie odbędą się następne zawody, Mistrzostwa Świata WKA w Anglii. Z naszego klubu przygotowują się do startu Antek Więczkowski, Kuba Malinowski i Emilka Rachocka – zapowiada trener Tiger Płock.

Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników i liczymy na kolejne medale!

Płocczanin wśród reprezentacji Polski. Rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Muaythai