Katarzyna Piter i Dalma Galfi odpadły z deblowego turnieju na Roland Garrosie po trudnym meczu z Gabrielą Dabrowski oraz Luisą Stefani.

Polki rozpoczęły mecz świetnie i już po kilku minutach prowadziły 3:0. Udało im się wygrać pierwszego seta 6:4.

Drugą partię meczu zdecydowanie wygrały Kanadyjka i Brazylijka, straciły tylko dwa gemy.

Ostatni set okazał się najbardziej emocjonujący, gdyż Polki prowadziły już 3:0.Niestety, Dabrowski i Stefan nie zamierzały się poddać i udało im się doprowadzić do remisu 5:5. W kluczowym momencie rywalki wygrały zdobyły breka i po dwóch godzinach i 13 minutach gry zwyciężyły 6:4, 2:6, 5:7.