A A+ A++

W najbliższy piątek Mazowiecka Rada Wojewódzka NSZZ RI Solidarność organizuje w Płocku kolejną akcję protestacyjną, która może powodować utrudnienia w ruchu. Rolnicy sprzeciwiają się polityce Unii Europejskiej, a zwłaszcza wymogom Wspólnej Polityki Rolnej, czy nadmiernego importu towarów rolnych z Ukrainy.

Drugi protest rolników w okręgu płockim odbędzie się 9 lutego w godzinach 11.00-13.30. Protestujący będą przemieszczać się kolumną pojazdów i maszyn rolniczych od strony miejscowości Gulczewo w kierunku centrum Płocka jezdnią północną (prawym pasem) ul. Wyszogrodzkiej. Na Rondzie Wojska Polskiego protestujący zawrócą i następnie przemieszczać się będą południową jezdnią ul. Wyszogrodzkiej (prawym pasem) do skrzyżowania ul. Rogozińskiej z Harcerską. Następnie skręcą w ul. Rogozińską.

– Organizatorzy protestu zgłosili przewidywaną liczbę 300 osób biorących udział w proteście. Apelujemy o zachowanie ostrożności. Zalecamy wybór alternatywnych tras dojazdu do centrum Płocka w czasie protestu – ostrzega Urząd Miasta Płocka.

  • Rozpoczęcie protestu planowane jest o godz. 10.00: Radzanowo – Nowe Gulczewo- Płock ul. Wyszogrodzka
  • W godz. 11-14 utrudnień możemy spodziewać się: na drodze krajowej nr 62 (ul.Wyszogrodzka) od skrzyżowania z ul.Rogozińską w kierunku Ronda Wojska Polskiego, które może zostać całkowicie zablokowane
  • przejazd z centrum w kierunku Podolszyc zalecany ul. Grabówka
  • przejazd na drugą stronę Wisły dla pojazdów osobowych zalecany Mostem Legionów Józefa Piłsudskiego
  • na drodze wojewódzkiej nr 567 Staroźreby- Nowa Góra (spodziewana blokada ronda w Nowej Górze na drodze krajowej nr 10)
  • na drodze krajowej nr 62 Czerwińsk-Wyszogród (spodziewana blokada ronda w Wyszogrodzie DK62/DK50).

Warto podkreślić, że choć protest zapowiadany jest na 9 lutego, to te manifestacje są pierwszym krokiem do strajku generalnego rolników w całym kraju. Dlatego czasowe blokady dróg rozpoczną się w najbliższy piątek, ale mogą potrwać co najmniej do 10 marca 2024 roku. W planie jest także duży, ogólnoeuropejski strajk rolników. Zaplanowano go na 4 czerwca (czyli w przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego) w Brukseli.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

O co chodzi w strajku rolników? Przede wszystkim o sprzeciw wobec obecnej sytuacji w Unii Europejskiej, m.in. w kontekście wymogów Wspólnej Polityki Rolnej, ale również odnośnie decyzji Unii, które doprowadzają do nadmiernego importu towarów rolnych z Ukrainy. Rolnicy tłumaczą, że stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej społeczności rolniczej nie do przyjęcia.

Rolnicy nie zgadzają się ze stanowiskiem rządu, który chce respektować wszystkie decyzje Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy, nie zgadzają się też na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie.

Rolnicy przejechali przez powiat płocki. Hasło? Zielony Ład = głód

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLuna wywąchała papierosy. W samochodzie było ich ponad 14 tysięcy [FOTO]
Następny artykułPomysł na ferie: wyprawa w głąb ziemi