A A+ A++

Członkowie będący w opozycji złożyli wniosek w sprawie odwołania prezesa, powołania nowego i obniżenia składki. Przedstawicielka Rady odpowiada, że zarzuty wobec prezesa są nieprawdziwe. Na czwartek 27 lipca zapowiedziane jest najbliższe posiedzenie Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

Oponenci prezesa piszą wniosek

„Wnosimy o zwołanie Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Fizjoterapeutów w celu odwołania Pana Tomasza Dybka z funkcji Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów i wyboru nowego Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów” – napisali we wniosku opozycyjni członkowie KRF. Jak przedstawili w piśmie oponenci aktualnego szefa KRF, zachodzi obawa, że nie będzie on wykonywał swojej funkcji zgodnie z założeniami Rady. Argumentują to tym, że prezes, jeszcze jako wyłącznie przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii (OZZPF) w piśmie z dnia 23 grudnia 2021 r. , w imieniu OZZPF, zwrócił się do Ministra Zdrowia z wnioskiem o ustawowe rozwiązanie Krajowej Izby Fizjoterapeutów (KIF).

Dalsze zarzuty wobec prezesa

„Mimo tej deklaracji dotyczącej istnienia samorządu zawodowego fizjoterapeutów, wystartował i wygrał wybory na Prezesa II kadencji KRF w maju 2022 r. W pierwszym roku pełnienia funkcji Prezesa KRF, Tomasz Dybek doprowadził do sytuacji, w której nie tylko nie dokonał żadnych istotnych zmian, ale z każdym kolejnym miesiącem pogłębia chaos i destrukcję KIF. Powyższe skłania do refleksji, iż w ten sposób T. Dybek może realizować swój wcześniejszy cel skierowany na rozwiązanie KIF, tyle że od środka poprzez doprowadzenie do jej samounicestwienia tj. sytuacji, w której fizjoterapeuci sami będą występować z KIF lub KIF popadnie w takie kłopoty finansowe lub prawne, które uniemożliwią jej dalsze funkcjonowanie – napisali oponenci prezesa we wniosku.

Protest w sprawie działań Dybka

Fizjoterapeuci zrzeszeni w KIF wyrażają także stanowczy sprzeciw wobec działań Tomasza Dybka na szkodę samorządu zawodowego, którego są członkami, w tym szczególnie wobec: „sposobu, w jaki wydatkowane są środki finansowe, braku dobrego zarządzania i jasno sprecyzowanych planów rozwoju Izby, w tym wywołanego chaosu w strukturze KIF”. Członkowie Rady sprzeciwiają się też łamaniu zasad funkcjonowania organów Izby określonych w ustawie i uchwałach Krajowego Zjazdu Fizjoterapeutów oraz w przyjętych regulaminach pracy tych organów. We wniosku padają również zarzuty wobec działań obniżających prestiż zawodu, a także pogłębiającego się kryzysu wywołanego nieprawdziwymi informacjami i manipulacjami, czego przykładem było postępowanie w sprawie głosowania uchwały podwyższającej wysokość składki, mimo przedwyborczych deklaracji o jej obniżeniu.

KIF ostro reaguje

Hanna Kowalewska, wiceprezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów opublikowała odpowiedź KIF na zarzuty formułowane przez opozycjonistów. Pisze w niej, „odnosząc się do fałszywych informacji, wprowadzających w błąd, rozprzestrzenianych w niektórych mediach, podkreślam, że sformułowane wobec obecnego zarządu KIF zarzuty oparte na kłamstwach są elementem trwającej od wielu miesięcy nagonki, motywowanej wyłącznie próbami powrotu do władzy działaczy poprzedniej kadencji”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUrodziny na wycieczce. Łódź zaprasza zwiedzających
Następny artykułBEZPŁATNE SZKOLENIA DLA UKRAIŃCÓW