A A+ A++

W sobotę 12 listopada Szlachetna Paczka udostępniła internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Od tego dnia, przez kolejne cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę Szlachetnej Paczki, wybrać rodzinę i wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, współpracownikami czy kolegami ze szkoły przygotować Paczkę ze wsparciem skrojonym na miarę potrzeb. 

Strona Szlachetnej Paczki (kliknij tutaj).

Wśród 620 rejonów w Polsce jest i nasz powiat krośnieński, jeden z największych rejonów w Polsce. Od września 35 wolontariuszy odwiedzało rodziny z Gminy Miejsce Piastowe, Gminy Jedlicze, Gminy Krościenko Wyżne, Gminy Korczyna, Gminy Wojaszówka, Gminy Chorkówka, Gminy Jaśliska, Gminy Rymanów, Gminy Iwonicz-Zdrój, Gminy Dukla i Gminy Miasta Krosna, czyli całego powiatu krośnieńskiego.

Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny biedne z trudnymi sytuacjami materialnymi. Szczególną uwagę zwraca się na historię rodziny i przyczyny sytuacji, dochód przypadający na jednego członka rodziny, postawę – czy rodzina podejmuje jakieś kroki by zmienić swoją sytuację.

Celem Paczki jest mądra pomoc, która daje szanse na zmianę. Do Szlachetnej Paczki zostało zgłoszone 275 rodzin, dotychczas do projektu włączyliśmy 148 rodzin dla których SZLACHETNA PACZKA będzie impulsem do zmiany i pozwali im „stanąć na nogi”.

Od 12 listopada, czyli otwarcia bazy 114 rodzin znalazło już swojego Darczyńcę. Wolontariusze jednak odwiedzają dalej rodziny w potrzebie, dlatego codziennie w bazie pojawiają się nowe historie. Nie wszystkie rodziny otrzymają pomoc, 81 zostały z różnych przyczyn odrzucone, zbyt wysoki dochód, brak chęci do zmiany, czy długoletnie bezrobocie, a bardziej lenistwo, sprawiają, że im nie pomagamy.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do rodzin, dla których głód, chłód i strach o jutro to chleb powszedni. Wśród nich jest m.in. rodzina pani Elżbiety. Po rozstaniu z mężem, który nadużywał alkoholu, zajęła się samodzielnie dwoma synami. Była kucharką i choć żyli oszczędnie, nie głodowali. Wszystko zmieniło się, kiedy pani Elżbieta podupadła na zdrowiu. Dziś kobieta porusza się o kulach, o powrocie do pracy nie ma mowy, a budżet rodzinny skurczył się tak drastycznie, że po odliczeniu wydatków na mieszkanie i leki, zostaje im niecałe 7 zł dziennie na osobę. Teraz nie wystarcza im na podstawowe zakupy spożywcze. Marzenie chłopców? Piętrowe łóżko „żeby nie spać na podłodze, na rozkładanym materacu”.

– Trudy codzienności dotykają każdego z nas, ale są też tacy, którzy nie mogą liczyć na zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb. Warto im pomagać, wspólnie ze Szlachetną Paczką – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które odpowiada za organizację Szlachetnej Paczki.

Darczyńcą przygotowującym Szlachetną Paczkę może zostać każdy. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, której pomożesz w tym roku.

Jak zrobić Paczkę?

To proste! Zbierz bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotujcie Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. W ubiegłej edycji jedną Paczkę robiło średnio 31 osób. Przygotowując ją w gronie współpracowników, znajomych czy domowników, dużo łatwiej jest skompletować niezbędne produkty i podzielić się z potrzebującymi z najbliższej okolicy, którzy mają w życiu trudniej.

Potrzebujesz więcej informacji? A może nie masz z kim zrobić Szlachetnej Paczki, a chciałbyś jakoś pomóc? Napisz do fanpage na facebooku Szlachetna Paczka Krosno lub zadzwoń 516 978 450 -Gabriela Kuźnar

Źródło: Szlachetna Paczka Krosno

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak działa sklep internetowy?
Następny artykułNajlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Adwent w Zagrzebiu powraca w pełnej krasie