Po dosyć niespodziewanie porażce z drużyną z Wrocławia 0:3 w ubiegłą niedzielę (30.04) na własnym parkiecie, nasi siatkarze musieli wygrać wczorajszy mecz, żeby pozostać w grze o awans do Plus Ligi. Spotkanie było niezwykle wyrównane. Pierwszy i trzeci set padł łupem Norwida, który wygrywał te partie w stosunku do 20 i 22. Druga i czwarta odsłona meczu to dosyć wyraźna dominacja gospodarzy, którzy pozwolili naszym siatkarzom na zdobycie odpowiednio 16 i 17 punktów. Na szczęście decydujący piąty set doskonale rozegrali podopieczni trenera Leszka Hudziaka, wygrywając tie-break do 8. MVP spotkania wybrany został zawodnik Norwida Damian Kogut.

O tym, która drużyna zagra w finale Tauron 1 ligi rozstrzygnie mecz, który rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę (07.05) w Hali Sportowej Częstochowa. Początek rywalizacji o godzinie 20:30. Trzymamy kciuki za naszych siatkarzy!