A A+ A++

Śpiewająca Polska to program edukacji chóralnej wspierający rozwój chórów przedszkolnych i szkolnych przez dofinansowywanie godzin lekcyjnych chóru, sprawowanie opieki merytorycznej nad chórami i dyrygentami, organizowanie warsztatów, konkursów i koncertów, a także zamawianie kompozycji przeznaczonych dla chórów dziecięcych i młodzieżowych. Dbałość o obecność śpiewu w życiu każdego człowieka od najmłodszych lat to główna misja tego projektu, z którą utożsamia się 11 dyrygentów wraz ze swoimi chórzystami. Dzięki wielkiemu sercu wielu ludzi, chóry mogą funkcjonować w Krotoszynie, Biadkach, Ostrowie Wielkopolskim, Jankowie Przygodzkim, Laskach, Liskowie, Lewkowie i Zakrzynie.

Dzięki współfinansowaniu programu przez instytucje samorządowe program może nadal funkcjonować. Wspierają go: Miasto i Gmina Krotoszyn – Burmistrz Franciszek Marszałek, Miasto Ostrów Wielkopolski – Prezydent Beata Klimek, Gmina Ostrów Wielkopolski – Wójt Piotr Kuroszczyk, Ostrowskie Centrum Kultury – Dyrektor Maria Szeląg, Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim – Dyrektor Adam Wasiela, Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach – Dyrektor Robert Kaczmarek, a także Gmina Lisków – Wójt Maria Krawiec, jak również Dyrektorzy szkół, w których prężnie działają chóry szkolne. Dzięki hojności sponsorów odbyło się wiele znakomitych koncertów charytatywnych, rodzinnych spotkań z udziałem chórzystów i ich rodzin. Chóry z „Południowej Wielkopolski” z sukcesami brały udział w konkursach chóralnych we Wrocławiu, Bydgoszczy czy Warszawie zdobywając Złote, Srebrne i Brązowe Pasma. Chór „Izydorki” z Biadek pod dyrekcją Klaudii Szubert oraz chór „Akord” pod dyrekcją Mariusza Kaźmierczaka mieli przyjemność uczestniczyć w projekcie z udziałem poznańskiego zespołu „Lumen”, chór „Izydorki” został odznaczony krotoszyńskim „Złotym Dębem”. Chór Szkoły Podstawowej z Zakrzyna zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła do Hymnu”. Wszystkich tych sukcesów i wyróżnień nie byłoby, gdyby nie wspaniali ludzie, którzy wiedzą, że wspólna relacja, wymiana doświadczeń i integracja młodych artystów, są czynnikami budującymi wartościową, kreatywną i bardzo wyjątkową młodzież.

Wspólny chóralny śpiew dostarcza małym i tym nieco starszym chórzystom wielu pozytywnych emocji, sukcesywnie buduje poczucie niepowtarzalności. Wspólna harmonia pozwala na tworzenie współbrzmień, które działają na ludzką wrażliwość i wyobraźnię. A to jest misją chórów Południowej Wielkopolski.

Wszyscy chórzyści wraz ze swoimi dyrygentami są wdzięczni za pomoc w realizacji projektu. Dzięki otwartości serca wielu ludzi, chórzyści mogą piąć się po szczeblach wyjątkowych dźwięków, które grają w sercach młodych i wyjątkowych artystów.

Tekst i udostępnienie zdjęć: Klaudia Szubert

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPlanowane wyłączenia prądu w dniach 10 lipca br.
Następny artykułSkandaliczne zachowanie Izraelczyków w Dżeninie. Taranują karetki pogotowia