Piłkarze prowadzenie przez trenera Tomasza Dołotkę odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu. Stolem Gniewino w 10. kolejce pokonał Cartusię Kartuzy 2:1 i awansował na pozycję lidera rozgrywek!

Widać, że w zespole Cartusii duża mobilizacja. Zmiana trenera podziała mobilizującą [Piotr Rzepka – dop. red.]. Trzeba dodać, że trenera utytułowanego, który jest autorytetem piłkarskim w środowisko województwa pomorskiego i nie tylko. Obawialiśmy się tego meczu, tym bardziej, że przegraliśmy w Pucharze Polski 3:4 i to się potwierdziło. Cartusia stworzyła wiele dogodnych sytuacji, my chyba trochę więcej. Mieliśmy optyczną przewagę. Bramki uzyskaliśmy po stałych fragmentach gry. Wykorzystaliśmy dobre przygotowanie fizyczne naszych zawodników Pawła Sobczyńskiego i Tomasza Kotwicy. To się okazało decydującym elementem. Zresztą stałe fragmenty gry są bardzo ważne. Cartusia też strzeliła gola z rzutu wolnego – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Tomasz Dołotko, trener Stolema Gniewino.

Pierwsza połowa spotkania Cartusia – Stolem zakończyła się wynikiem remisowym 1:1. Gości na prowadzenie w 12. minucie wyprowadził Paweł Sobczyński. W 20. min. do wyrównania doprowadził Cezary Gwaron. Zwycięstwo zespołowi z Gniewina zagwarantował Tomasz Kotwica w 72. minucie.

Natomiast z wyjazdowego spotkania punkt przywieźli zawodnicy Wikędu Luzino. Podopieczni trenera Tomasza Bronera zremisowali z Sokołem Zblewo 3:3. W tym meczu hat-trickiem popisał się napastnik Wikędu Krystian Opłatkowski.

Po 10. kolejkach luziński zespół jest na 15. miejscu, a Stolem lideruje tabeli.