A A+ A++

Kilkunastoosobowa grupa osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności, w tym studenci KUL, którzy kształcą się w Centrum Studiów KUL dla Osadzonych przy Areszcie Śledczym w Lublinie, kapelan więzienny i wolontariuszki z lubelskiego Centrum Wolontariatu zagrali w jasełkach. – Dedykuję je mojej zmarłej żonie Ewelinie i córce Kindze, chciałbym, żeby zobaczyła jak gram Józefa – podkreślił Wojciech, jeden z więźniów.

Krótkie widowisko z kolędami, humorystycznymi kwestiami, ale i przesłaniem, że w najtrudniejszych sytuacjach trzeba odnaleźć nadzieję, obejrzeli profesorowie KUL: rektor, ks. prof. Mirosław Kalinowski, prof. Iwona Niewiadomska z Instytutu Psychologii KUL, ks. prof. Mirosław Brzeziński, prodziekan Wydziału Teologii KUL oraz studenci uniwersytetu. – Jesteście nie tylko dobrymi studentami, ale macie również inne talenty. Z przeszłości wyciągajcie wnioski, ale tak jak pisał w liście do Was papież Franciszek, patrzcie w przyszłość, kierując się dobrem. Ono tkwi w każdym człowieku – zwrócił się do więźniów rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Kolejnym wydarzeniem o charakterze artystycznym w AS w Lublinie ma być Misterium Męki Pańskiej. – Liczę na to, że kolejny raz połączymy siły. Studenci, wolontariusze i może wykładowcy? – informuje ks. Grzegorz Draus. Z kolei w czwartek, 1 lutego w Parafii św. Wojciecha w Lublinie na wspólnym kolędowaniu spotkają się pracownicy KUL, AS Lublin zaangażowani w kształcenie osadzonych. – W tym trwającym nowym roku chcemy kontynuować współpracę i integrować nasze środowiska dla wspólnej działalności resocjalizacyjnej i edukacyjnej – dodaje ks. Draus.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II studia dla osób pozbawionych wolności prowadzi od 10 lat. Mają one umożliwić skazanym kształcenie na poziomie wyższym oraz przyswojenie przez nich istotnych wartości etycznych i humanistycznych. Obecnie studia licencjackie oraz magisterskie – prowadzone są na kierunku nauki o rodzinie, specjalizacja asystent osoby niesamodzielnej (studia I stopnia) oraz animacja środowiska społecznego, (studia II stopnia).

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak branża fitness może wspierać lokalną społeczność?
Następny artykułKaczyński fabrykuje nowy kryzys. Zarzuca rządowi “zbrodnię”