A A+ A++

Przekazane urządzenia – aparaty do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, respiratory transportowe i defibrylatory – to nowoczesny sprzęt, który wspomaga pracę ratowników i poszerza możliwości udzielania pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia życia.

Światowa Organizacja Zdrowia przekazała Polsce sprzęt w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie oraz działaniami podejmowanymi na rzecz uchodźców. O współpracy Ministerstwa Zdrowia z fundacją im. Króla Salmana oraz WHO, które przekazały 10 mln zł wsparcia, informowaliśmy w ub. roku.


Czytaj tutaj: Polscy ratownicy otrzymali wsparcie od Saudyjczyków i WHO


Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie pochwaliło się dziś (30 sierpnia) nowoczesnymi urządzeniami. – Nowy sprzęt będzie służyć Zespołom Ratownictwa Medycznego i na pewno znacznie ułatwi pracę ratowników – mówi Joanna Bukowczyk, p.o. dyrektor krośnieńskiego pogotowia.

Do Krosna przyjechały cztery aparaty do mechanicznej kompresji klatki piersiowej typu Lucas 3.1 z wyposażeniem dodatkowym oraz materiałami zużywalnymi, cztery respiratory transportowe Weinmann Medumat i dwa defibrylatory Lifepak 15. Ich wartość to ponad pół miliona złotych.

System kompresji klatki piersiowej umożliwia stosowanie uciśnięć klatki piersiowej podczas transportu do miejsca, w którym realizowane będą zaawansowane metody ratowania życia – tłumaczy Joanna Bukowczyk.

Podkreśla, że urządzenie zwiększa skuteczność zespołów udzielających pomocy. – A tym samym wprowadza spokój na miejscu zdarzenia i zapewnia dodatkową parę rąk, aby ratownicy mogli skupić się na pacjencie i jego stanach współistniejących – zaznacza.

Respiratory transportowe dzięki niewielkim rozmiarom i lekkiej konstrukcji umożliwiają skuteczne i bezpieczne dla pacjenta, stosowanie wentylacji mechanicznej poza szpitalem. – Upraszczają nawet najbardziej skomplikowaną konfigurację wentylacji – mówi dyrektor SPPR w Krośnie.

Z kolei urządzenia Lifepak 15 to defibrylator-monitor, który zawiera wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz klinicznych. Urządzenie mierzy ciśnienie, poziom saturacji, można nim wykonać kardiowersję, elektrostymulację, automatyczną lub ręczną defibrylację. Urządzenie pozwala na transmitowanie badań EKG w systemie LIFENET (telemedycyny ratunkowej).

– Bardzo się cieszymy i dziękujemy WHO za docenienie naszej pracy i tak ogromną pomoc. Dziękujemy z całego serca w imieniu personelu oraz naszych przyszłych pacjentów – mówi Joanna Bukowczyk.

Autor: tom
Zdjęcia: SPPR w Krośnie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPustostan w centrum już nie będzie “straszył”? Będzie przebudowa i nowe sklepy
Następny artykułMijają 33 lata od kiedy Kino Centrum funkcjonuje w przestrzeni kaliskiej. Dużo się zmieniło!