A A+ A++

W Toruniu działa 41 stacji ładowania aut elektrycznych, pojawiły się już pierwsze ładowarki pantografowe dla MZK, a 6 zeroemisyjnych autobusów wkrótce wyjedzie na ulice miasta. Branża elektromobilności rośnie z każdym rokiem. Centrum Wsparcia Biznesu w kolejnym odcinku cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu” przedstawia grupę motoryzacyjną PTH, która w swoim portfolio ma m.in. samochody elektryczne.

PTH to holding motoryzacyjny prowadzący w całej Polsce sieć salonów samochodowych: Citroen, Fiat, Peugeot, Suzuki, Hyundai, Isuzu, Ford, Honda, Mazda, Jeep, Alfa Romeo, Abarth, Ssang Yong. Firma w ofercie ma auta z napędem elektrycznym i hybrydowym. Są to pojazdy ekologiczne, ponadto  w obecnych czasach ich niebagatelną zaletą jest uniezależnienie się od światowych cen ropy. W Polsce jest zarejestrowanych  łącznie ponad 46,5 tysiąca  samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych z napędem elektrycznym. Występuje też intensywna dynamika wzrostu sprzedaży. O rozwoju branży aut elektrycznych opowiadają Adam Obidowski z grupy PTH i dr Piotr Majewski, ekspert rynku motoryzacyjnego  z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

W cyklu filmowym „Tak się robi biznes w Toruniu” Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje firmy, działające w branżach związanych z ekologią, recyklingiem, odnawialnymi źródłami energii, elektromobilnością. Do udziału w projekcie zaproszono m.in. Fundację M6, która prowadzi pracownię krawiecką wykorzystującą w swoich produkcjach zużyte banery reklamowe, firmę TWERD produkującą w Toruniu stacje ładowania pojazdów elektrycznych, wegańskie bistro Chwast, którego właściciele dbają o ekologiczną świadomość żywienia. W cyklu ukażą się także rozmowy z managerami dużych firm działających w sektorze „zielonej energii”: ONDE i West Wind Solar.  Nie zabraknie także biura architektonicznego Sobociński Architekci, które stawia na nowoczesne pomysły z zakresu pasywności energetycznej budynków, firmy Reiter stawiającej na rozwiązania z zakresu pomp ciepła i ogrzewania podłogowego, firmy zajmującej się biodegradowalnymi opakowaniami czy uniwersyteckiego spin-offu Bactotech, który wśród swoich produktów proponuje alternatywne rozwiązania dla rolnictwa m.in. ekologiczne nawozy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAlkohol na bulwarach. Zniesienie stanu epidemii zmieniło sytuację
Następny artykułOtrzymujesz niechciane połączenia telefoniczne? Sprawdź jak je zablokować!