Polacy w piątek i sobotę zdobyli trzy srebrne medale. Wywalczyli je: Michał Haratyk w pchnięciu kulą, Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów oraz Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów. Te trzy srebra dawały, przed ostatnim dniem zawodów, trzynaste miejsce w klasyfikacji medalowej.

Niesamowita niedziela dla Polaków w HME! Aż siedem medali, sensacyjne złoto!

Kapitalna niedziela Polaków

W niedzielę biało-czerwoni do tego dorobku dołożyli aż siedem medali! Złoty i srebrny zdobyli Piotr Dobek i Mateusz Borkowski w biegu na 800 metrów. Dwa medale w jednej konkurencji wywalczyły Polki w biegu na 800 metrów: Joanna Jóźwik była druga, a Angelika Cichocka trzecia. Brązowe medale wywalczyli również: Piotr Lisek w skoku o tyczce, Paweł Wiesiołek w siedmioboju oraz sztafeta kobiet 4×400 metrów (w składzie Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Aleksandra Gaworska).

Dziesięć zdobytych medali, ale tylko jeden złoty, dało reprezentacji Polski dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Wygrali ją Holendrzy (cztery złota), którzy wyprzedzili Portugalczyków (trzy złota). To wynik słabszy dla naszych rodaków w porównaniu do Halowych Mistrzostw Europy sprzed dwóch lat w Glasgow. Wówczas Polacy wygrali klasyfikację medalową (siedem medali – pięć złotych i dwa srebrne).

Co ciekawe, w Toruniu biało-czerwoni zajęli drugą pozycję w klasyfikacji liczby medali. Więcej, bo dwanaście wywalczyli tylko zawodnicy Wielkiej Brytanii. Podium również dla Holandii – siedem krążków. Identyczna była również klasyfikacja punktowa.