A A+ A++

Owady potrafią zupełnie zrujnować drzewa i krzewy owocowe, a wiele osób w swoim przydomowym ogrodzie chce uniknąć silnych środków chemicznych do rozpylania. Jeśli nasze okazy mają dosyć grube pnie i gałązki to możemy rozważyć zastosowanie kleju entomologicznego. To niezwykle skuteczne narzędzie w walce ze owadzimi szkodnikami. Warto je rozważyć także na balkonie.

Zobacz też: To jeden z najbardziej rozpoznawalnych mebli PRL-u. Królował w kawiarniach, ale nie tylko

Czym jest klej entomologiczny? Jest skuteczny i bezpieczny

Klej entomologiczny jest specjalnym rodzajem kleju używanym w entomologii – dziedzinie zajmującej się badaniem owadów. Jest to klej o szczególnych właściwościach, który pozwala na bezpieczne i skuteczne zbieranie, przechowywanie i badanie owadów. Szybko dostrzeżono, że oprócz nauki będzie miał on też inne bardziej prozaiczne zastosowanie. Jest odporny na czynniki pogodowe, a przy okazji zupełnie bezpieczny dla człowieka i rośliny. Działa jak mechaniczna bariera, która wabi wady, uniemożliwiając im dalsze poruszanie się szkodnika. 

Jak stosować klej entomologiczny? To bardzo łatwe

Klej entomologiczny jest produkowany w formie pasty lub żelu, co pozwala na łatwe i precyzyjne aplikowanie na różne powierzchnie. Zazwyczaj nakłada się go na kartoniki lub etykiety, które są następnie umieszczane w odpowiednich miejscach, gdzie można spodziewać się pojawienia się owadów. Przyciąga zarówno te biegające, jak i latające. Nie straszny mu jest deszcz, ponieważ nie traci lepiących właściwości. Możemy go też zastosować na tarasie lub balkonie, jako ochrona przed wędrującymi mrówkami. Podobnie na donicach i gałęziach krzewów i drzewek balkonowych. 

Zobacz też: Zaskakująca i awangardowa fryzura na lato. Wygląda oryginalnie, a jest prosta w stylizacji

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Testy senioralne – program badań przesiewowych w zakresie chorób neurodegeneracyjnych u osób w wieku 55 lat i więcej”
Następny artykułВійська РФ за добу обстріляли 24 громади на Запоріжжі