A A+ A++

Najpiękniejsze arie i piosenki o miłości usłyszymy 12 lutego o godz. 19:30 w Krasnostawskim Domu Kultury, w wykonaniu The Polish Tenors.

„Con Amore” – to tytuł walentynkowego koncertu, podczas którego Sylwester Targosz-Szalonek, Piotr Pastuszka i Łukasz Ratajczak przeniosą nas w świat opery, operetki i przebojów muzyki rozrywkowej w najlepszym wydaniu. Ze sceny wybrzmią m. in. takie utwory jak:  „Libiamo”, „Ach kobietki”, Aria Boniego z operetki „Księżniczka Czardasza”, czy uwielbiana przez publiczność „Delilah”.

Koncert odbędzie się aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

Sylwetki Artystów:

Sylwester Targosz-Szalonek

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Henryki Januszewskiej-Stańczyk. Uczestniczył także w mistrzowskich kursach wokalnych, m.in. prof. Heleny Łazarskiej (Wiedeń), Daniela Weeks’a (USA), Kałudi Kałudowa (Bułgaria), Paula Esswooda (Wielka Brytania). Jest także absolwentem w mistrzowskiej klasie prof. Cesare Colona (Berlin). Bierze udział w licznych festiwalach muzycznych, m.in.: Festiwal Alkagran w Czechowicach-Dziedzicach, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva il canto” w Cieszynie, Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Europejski Festiwal im. J. Kiepury w Krynicy. W programie posiada liczne partie solowe pozycji operowych, operetkowych i oratoryjno-kantatowych. W 2008 roku brał udział w szeregu przesłuchań do roli Tebaldo w operze Capuleti i Montecchi V. Belliniego, które odbyły się w Berlinie. Na ponad 400 przesłuchanych kandydatów został zaproszony do realizacji tejże opery, której nagrania dokonał wraz z Teatrem Miejskim w Braunschweig, w czerwcu 2008 r. W sierpniu 2008 roku otrzymał statuetkę Złoty Słowik Belcanto na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie. W lipcu 2008 roku wziął udział w prestiżowym Internationales Festival Junger Opernsanger, gdzie kreował partię Rudolfa w operze Cyganeria G. Pucciniego. W roli Mimi partnerowała mu czarnoskóra solistka z Nowego Yorku, Lisa Bryce. Współpracuje z Kammeroper Schloss Rheinsberg, Teatrem Wielkim Operą w Poznaniu, Teatro di Verdi, Teatro Massimo Palermo, Orchestra Siciliana we Włoszech, Filharmonią we Frankfurcie, Filharmonią Śląską, Toruńską, Zabrzańską, Poznańską, Częstochowską.

Piotr Pastuszka

Ukończył studia I stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz studia II stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Klejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Janusza Ratajczaka. Młody artysta dał się poznać na wielu scenach w kraju i poza jego granicami. Dzięki zdobytym umiejętnościom mógł zadebiutować na deskach sceny kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy partią Monsieur Tricquet’a w operze “Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego oraz partią “Don Basilia” w operze “Wesele Figara” W.A.Mozarta. Spektakle odbyły się w ramach Międzynarodowego Operowego Forum Młodych. Brał udział w polskiej prapremierze w roli tytułowej opery komicznej “Abu Hassan” Carla Marii von Webera organizowanej przez Akademię Muzyczną w Łodzi oraz premierze opery “Semele” G.F. Haendla w roli Jupitera organizowanego przez Teatr Wielki w Łodzi. Współpracował, z takimi dyrygentami jak: Piotr Wajrak, Damian Borowicz, Marcin Wolniewski, Piotr Sułkowski i Woytek Mrozek oraz znanymi reżyserami: Jitka Stokalska, Hanna Hojnacka, Eva Buchmann, Marek Zajączkowski, Jan Naturski i Aleksandra Mazoń. Prowadzi klasę śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Słupsku. Jest solistą Teatru Muzycznego “Forte” we Wrocławiu.

Łukasz Ratajczak

Absolwent studiów I stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz studiów II stopnia Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. dra. hab. Janusza Ratajczaka. Występował w Niemczech, Austrii i Kazachstanie. Zadebiutował jeszcze na studiach rolą Boniego w “Księżniczce czardasza” Emmericha Kalmana wystawianej w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w 2016 roku.

Brał udział w wielu kursach wokalnych m.in. w Mistrzowskim Kursie profesora Andrzeja Żarneckiego w Łodzi w 2013 roku, w Mistrzowskim Kursie Wokalnym profesora Włodzimierza Zalewskiego w Rheinsbergu w 2014 roku, Kursie Techniki i Interpretacji Wokalnej prowadzonego przez profesora Piotra Kusiewicza w Kamieniu Pomorskim w 2014 roku, w Mistrzowskim Seminarium Wokalnym w Bydgoszczy w 2014 roku oraz w Masterclass podczas Internationale Sommerakademie Unieversität Mozarteum Salzburg w Salzburgu w 2015 roku prowadzonych przez profesor Helenę Łazarską.

Jako solista współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Warszawską Operą Kameralną, Operą Krakowską, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku i Teatrem Muzycznym w Lublinie. Występował również na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu. Od 1 września 2016 roku jest nauczycielem śpiewu w Państowej Szkole Muzycznej im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGoogle Doodle upamiętnia Katarzynę Kobro. Jej rzeźby wyprzedzały swój czas
Następny artykułKolosalne koszty zewnętrzne sektorów energii i transportu