A A+ A++

Jak sprawić, żeby boty w grze były zachowaniem zbliżone do prawdziwych graczy? Sprawić, żeby wykazywały toksyczne zachowanie? Najwyraźniej wpadli na to deweloperzy z 343 Industries, jednak według niektórych sprawy zaszły za daleko.

Wygląda na to, że boty, które są nowym dodatkiem w grze wieloosobowej Halo Infinite, są bardziej toksyczne, niż mogłoby się wydawać. Mimo że są kontrolowane przez sztuczną inteligencję, zespół 343 Industries zaprogramował je tak, aby zachowywały się tak, jakby były kontrolowane przez prawdziwych graczy. Ta chęć uczynienia botów jak najbardziej zbliżonymi do “normalnych” oznacza jednak, że zaczęły wykonywać niesmaczne, obraźliwe i przez wielu potępiane gesty w grze. Dla osób nieznających tematu wyjaśniamy, że “teabag” to akt seksualny przypominający maczanie torebki herbaty w kubku. Po więcej odsyłamy do wyszukiwarek.

Jak sprawić, żeby boty w Halo Infinite wydawały się prawdziwe? Dodać im toksyczne zachowanie i nauczyć teabagować w grze. 

Wygląda na to, że boty w grze Halo Infinite “teabagują” pokonanych graczy i to pomimo tego, że są kontrolowane przez sztuczną inteligencję. Sztuczna inteligencja wykonuje obraźliwe ruchy, które gracze Halo wykonywali w każdej odsłonie od Halo: Combat Evolved i wielu innych grach jak Call of Duty, Rainbow Six i masie innych strzelanek. Jak widać na powyższym klipie, po pokonaniu przeciwnika, jeden z botów szybko kuca nad ciałem wrogiego gracza, najwyraźniej chcąc z niego zadrwić.

Choć wiele osób potępia takie zachowanie, nie da się ukryć, że jest to dość zabawny element od zespołu 343 Industries dołączony do Halo Infinite. Każdy, kto grał choć chwilę w Halo przez ostatnie dwie dekady, jest przyzwyczajony do “teabagowania” i widział to w praktycznie każdym meczu wieloosobowym, w którym brał udział. Dodanie tego elementu do gry online z botami pokazuje tylko, że studio szanuje historię serii, nawet jeśli chodzi o “toksyczne” aspekty, takie jak ten. 

Zobacz także:





Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEkologia w Łodzi. Nowy wielofunkcyjny pojazd elektryczny jeździ dla MOSiR
Następny artykułFestiwal Płytki Ceramicznej