Hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie zmyli plamy po piątkowej porażce z Sanokiem, przegrywając na wyjeździe z Energą Toruń 4:8 (1:4, 1:1, 2:3).

Trzecia porażka z rzędu boli tym bardziej, że w niektórych momentach wystarczyło jedynie powstrzymać nerwy na wodzy, aby pozostać w grze o punkty. Po raz ostatni osiem goli w jednym meczu stracili ponad trzy lata temu.

O porażce zespołu na Tor-Torze zadecydowała bardzo nieudana pierwsza tercja, z której strat nie udało się nadrobić. Wprawdzie „jaskółką nadziei” była kontra Szymona Kiełbickiego, ale pozostałe trafienia dla rywali to skutek co najmniej niefrasobliwej postawy w defensywie. Generalnie rzecz ujmując, obrona nie pomogła Jakubowi Lackoviciowi, którego w przerwie zmienił Maciej Miarka. Pod koniec premierowej partii JKH GKS stracił swojego kapitana Macieja Urbanowicza, który otrzymał karę meczu za bójkę Mateuszem Zielińskim.

W drugiej tercji emocje nieco opadły, za sprawą czego oglądano jedynie dwa gole, w tym trafienie aktywnego na tafli Dominika Pasia. Na początku trzeciej odsłony podopieczni Roberta Kalabera pokusili się o uzyskanie kontaktu po golach Dominika Jarosza i Tuukki Rajamakiego, ale gospodarze brutalnie odpowiedzieli na te bramki, kończąc rywalizację na niecodziennym rezultacie 8:4.

To trzecia porażka JKH GKS Jastrzębie z rzędu, która kosztuje dalszą „obsuwę” w tabeli. W najbliższym spotkaniu zespół podejmie Zagłębie Sosnowiec i bez wątpienia w tym meczu niezbędne będą trzy punkty.

KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 8:4 (4:1, 1:1, 3:2)

• 8:4 Syty – Kalinowski – Kogut 59:41, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Lacković (Miarka od 20:01) – Kostek, Wajda, Urbanowicz, Starzyński, Paś – Viinikainen, Bagin, Rajamaki, Spirko, Izacky – Górny, Martiska, Bernhards, Kiełbicki, Arrak – Kameneu, Pelaczyk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

źródło: jkh.pl