A A+ A++

Logo Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, przekierowanie prowadzi do serwisu Pociąg do kariery

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szkoleniach ze Skillem – dobrze trafiłeś! Skill znalazł sposób na rozdawanie umiejętności nawet w tym trudnym czasie – zdobędziesz je podczas szkoleń i kursów z dofinansowaniem unijnym. Teraz z naszej oferty skorzystasz całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Dofinansowanie w projektach „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” możesz wykorzystać na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy, ale również na wszelkie szkolenia zawodowe umożliwiające zmianę lub nabycie nowych kompetencji zawodowych, potwierdzone egzaminami.

W obecnej sytuacji, niewielu z nas czuje się bezpiecznie. Konsekwencje epidemii odczujemy wszyscy, niezależnie od stanowiska. W tym trudnym zawodowo czasie, zanim podejmiesz decyzję, co dalej, warto skorzystać z usług doradztwa zawodowego. Podczas rozmowy online, doradca pomoże Ci odkryć Twoje mocne strony i da Ci wskazówki, jak odnaleźć się w nowej sytuacji na rynku pracy. Wspólnie określicie jakich szkoleń potrzebujesz.

Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?

  • Musisz mieć ukończone 25 lat (nie ma górnej granicy wieku) i pracować;
  • Musisz też być związany z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki);
  • Dodatkowo, jeśli masz mniej niż 50 lat, możesz mieć maksymalnie średnie wykształcenie*

* Od 3 marca 2021 r. do projektu przyjmowane są również osoby posiadające ukończone szkoły policealne lub pomaturalne. UWAGA! nie dotyczy to osób posiadających wykształcenie wyższe (studia licencjackie, magisterskie itp.) – osoby z wykształceniem wyższym mogły przystąpić do projektu, tylko jeżeli ukończyły 50 r.ż. lub posiadały orzeczenie o niepełnosprawności (wymagania dla osób z niepełnosprawnościami podano niżej) **

** Od 14 czerwca do 31 grudnia 2021 r.  w projekcie Kierunek Kariera trwała rekrutacja limitowana dla osób posiadających wyższe wykształcenie. Rekrutacja została zakończona. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Osoby poniżej 25 roku życia nie są przyjmowane do projektu Kierunek Kariera / Kierunek Kariera Zawodowa. Uruchomiony został jednak analogiczny projekt z dofinansowaniem szkoleń dla młodych, pracujących, z niskimi dochodami. Więcej szczegółów o projekcie „Łap skilla!” na stronie www.pociagdokariery.

Kim jest osoba pracująca?

Jeżeli:

  • jesteś zatrudniony na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub
  • prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniasz pracowników lub
  • jesteś rolnikiem.

To jesteś osobą pracującą.

Jak się zgłosić?

Przed przystąpieniem do projektu  zapoznaj się z treścią regulaminów naszych projektów.
Przeczytaj też aktualne zalecenia w ramach naszych projektów, przyjęte w związku z panującą epidemią.

Co trzeba zrobić – krok po kroku

Krok 1: Rejestracja. Wejdź na naszą stronę internetową, wypełnij formularz zgłoszeniowy i umów się na rozmowę z doradcą zawodowym. Krok 2: Bilans Kariery. Porozmawiaj z doradcą, odkryj jakie możliwości dają Kierunek Kariera i Kierunek Kariera Zawodowa oraz jak najlepiej je wykorzystać. Krok 3: Bony na szkolenia. U Twojego doradcy zamów bony na szkolenia językowe, komputerowe i inne ogólne. Możesz otrzymać do 180 bonów o wartości 2700 zł. Krok 4: Kursy zawodowe. Samodzielnie zamów bony na szkolenia i kursy zawodowe przez formularz na stronie. Możesz otrzymać do 337 bonów o wartości 5055 zł. Krok 5: Umowa i koszt. Podpisz umowę o dofinansowanie i wpłać 15% wartości zamawianych bonów na podany w umowie numer konta. Krok 6: Szkolenia i kursy. Zapisz się na wybrane szkolenie w Bazie Usług Rozwojowych. Zapłać za nie bonami. Ukończ kurs i podnieś swoje kwalifikacje!

 Zarejestruj się na stronie w zakładce „Zgłoś się”

2. Skorzystaj z rozmowy z doradcą zawodowym przez internet

O szczegółach rozmowy przy pomocy komunikatora internetowego poinformuje Cię mailowo Twój doradca zawodowy. Zapoznaj się z wymaganiami technicznymi, które powinieneś spełnić, żeby zdalnie skorzystać z usługi doradczej.

Z doradcą porozmawiasz o swojej dotychczasowej karierze zawodowej i możliwościach jej rozwoju. Razem sporządzicie Twój Bilans Kariery. Usługa ta pozwala odkryć, nazwać i uporządkować, dotychczasowe doświadczenie i umiejętności oraz posiadane zaświadczenia i certyfikaty przez uczestnika projektu. W efekcie prowadzonego Bilansu poznaje swoje możliwości, potencjał, kompetencje i przygotowuje wspólnie z doradca portfolio oraz indywidualny plan rozwoju edukacyjno-zawodowego.
Z doradcą porozmawiasz bez wychodzenia z domu! W dniu rozmowy, o umówionej godzinie, kliknij w link, który dostałeś na maila od swojego doradcy zawodowego.

3. Zamów bony z Kierunku Kariera lub Kierunku Kariera Zawodowa

Podczas rozmowy z doradcą zamówisz bony na szkolenia ogólne: językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy. Bony na szkolenia zawodowe zamówisz samodzielnie w zakładce „Zamów bony”.

Za szkolenia zapłacisz bonami szkoleniowymi, które otrzymasz po zawarciu z nami umowy i wpłacie 15% wartości zamówionych bonów.

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, może się okazać, że dofinansowanie wybranych przez Ciebie w ramach projektu szkoleń stanowić będzie pomoc de minimis. Wówczas, przed zawarciem umowy, należy złożyć m.in. formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.

4. Podpisz umowę/umowy na zakup bonów i wpłać wkład własny

5. Zapisz się na szkolenie wybrane na stronie https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Osoby z niepełnosprawnościami

Jeżeli jesteś w wieku pomiędzy 25 a 65 lat, jesteś osobą z niepełnosprawnościami i masz dokument, który to potwierdza oraz jesteś związany z Małopolską (tutaj mieszkasz, pracujesz lub uczysz się) – skontaktuj się z naszym rzecznikiem osób z niepełnosprawnościami. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę doradztwa i dofinansowania do szkoleń.

Osoby z niepełnosprawnościami są przyjmowane do projektu Kierunek Kariera / Kierunek Kariera Zawodowa nawet jeżeli nie są osobami pracującymi oraz niezależnie od posiadanego wykształcenia.

Kontakt do rzecznika osób z niepełnosprawnościami:

Ewa Półchłopek
tel. 12 619 84 09
e-mail: [email protected]

W budynku (plac na Stawach 1) posiadamy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz doradców zawodowych posługujących się językiem migowym.

Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek  Kariera” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.3 „Rozwój kompetencji i umiejętności osób dorosłych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek Kariera Zawodowa” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.2.4 „Kształcenie zawodowe osób dorosłych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

informacje i grafiki: Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGwiazda filmu “355”: Kung-fu nie jest tylko dla facetów
Następny artykułUwaga! Jest ślisko. Czołowe zderzenie w Karniowicach