A A+ A++

Dla osób, które nie zdążyły zaplanować wakacji, oferty last minute są idealną opcją na wyjazd. Jednak ich tegoroczne ceny mogą być nawet o kilkadziesiąt procent droższe niż przed rokiem

Fot. Shutterstock

„Gazeta Wyborcza” odbyła na ten temat rozmowę z Jarosławem Kałuckim z portalu travelplanet.pl. Informował on, że oferty lat minute są sprzedawane nie wcześniej niż 10 dni przed wyjazdem, a ich średni koszt plasuje się w okolicach 2,6 tys. złotych. Najpopularniejszym kierunkiem takich wakacji jest Turcja, gdzie odbywa się aż 40 procent rezerwacji. Drugim popularnym krajem jest Grecja, której dotyczy 18 procent rezerwacji, a średnia cena wycieczek w te rejony to 2,8 tys. złotych.

Z kolei trzecim najchętniej wybieranym kierunkiem jest Bułgaria, którą wybiera 10 procent osób zainteresowanych wakacjami lats minute. Za wycieczkę do tego kraju średnio przyjdzie nam zapłacić 1,8 tys. złotych. Kolejnymi krajami okazują się być Tunezja (5 proc. rezerwacji) oraz Albania (3 proc. rezerwacji), gdzie średnia cena wynosi 2,2 tys. złotych.

A co z urlopem nad polskim morzem? Jak wskazuje dziennik, Polacy raczej nie wybierają w takim wypadku oferty biur podróży. Jak wskazuje Kałucki, Polska nie jest popularnym kierunkiem, jeżeli chodzi o rezerwację dokonywanych w biurach podróży. Plasuje się ona dopiero na 11 miejscu, a średni koszt takiego urlopu to 1450 złotych za osobę. Warto w tym wypadku zaznaczyć, że wszystkie oferty krajowe nie oferują transportu, jak np. samolot w wypadku wakacji zagranicznych, więc klienci muszą zorganizować dojazd na własną rękę.

Aktualne ceny nad polskim morzem są zróżnicowane. Pensjonaty o niższym standardzie oferują ceny nawet 35-40 złotych za nocleg, jednak są one raczej rzadkie. Częściej można natknąć się na cenę oscylująca pomiędzy 200-300 złotych za noc, co nawet nie dotyczy hoteli czterogwiazdkowych. W takich przyjdzie nam zapłacić nawet 1 tys. złotych za nocleg ze śniadaniem.

Źródło: money.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWzrosty na EURUSD wspierają złotego
Następny artykułSchłodzenie rynku pracy uderza w dolara